421485-2026 - Competition
Sweden – Construction work – Ramavtal - Anläggningsentreprenader kvartersmark åt Solna stad
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleRamavtal - Anläggningsentreprenader kvartersmark åt Solna stad
DescriptionRamavtal - Anläggningsentreprenader kvartersmark åt Solna stad
Internal identifierTND/2026:282.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAnläggningsentreprenader Fastighet
Description.
Internal identifier1899550-0
LotLOT-0002
TitleAnläggningsentreprenader Fastighet.
Internal identifier1899551-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: TND/2026:282.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anläggningsentreprenader Fastighet
Beskrivning: .
Intern identifierare: 1899550-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1899551-1