See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ACHIZIȚIE AUTOBUZE ELECTRICE TIP 1 SI TIP 2, AFERENT ACESTORA – STAȚII DE REÎNCARCARE LENTĂ in cadrul proiectului "MODERNIZAREA SERVICIULUI DE TRANSPORT PERSOANE LA NIVELUL ZONEI URBANE FUNCTIONALE HOREZU, JUDETUL VALCEA”
Description: Obiectul contractului de furnizare este: ACHIZIȚIE AUTOBUZE ELECTRICE TIP 1 SI TIP 2, AFERENT ACESTORA – STAȚII DE REÎNCARCARE LENTĂ in cadrul proiectului " MODERNIZAREA SERVICIULUI DE TRANSPORT PERSOANE LA NIVELUL ZONEI URBANE FUNCTIONALE HOREZU, JUDETUL VALCEA”, cu respectarea legislației în vigoare și a regulamentelor comunitare. Se dorește achiziționarea a: a) Lot 1 - 2 buc autobuze electrice noi Tip 1 cu podea coborata pentru pasagerii in picioare cel putin la si intre usile de acces, cu lungimea de minim 10m – maxim 11m, solo (nearticulate), cu nivel de poluare zero, destinate transportului de persoane in mediul urban si suburban, cod CPV 34144910 - 0 Autobuze electrice și aferent acestora 2 stații de încărcare lente (minim 50 kwh) – cod CPV 31681500-8 Aparate de reincarcare; Autobuzele Tip 1 vor avea in mod obligatoriu omologare de tip pentru vehicul complet, acordata de RAR sau de autoritatile competente ale unuia dintre statele membre ale Uniunii Europene, in categoria M3, clasa I, in baza legislației in vigoare. Se accepta documente echivalente emise de autoritati competente din statele membre UE in conformitate cu Directiva 2007/46/CE. b) Lot 2 - 2 buc autobuze electrice noi Tip 2 cu podea coborata pentru pasagerii in picioare in zona usii de acces , cu lungimea cuprinsa intre 5500 mm si 7000 mm, cu nivel de poluare zero, destinate transportului de persoane in mediul urban si suburban, cod CPV 34144910 - 0 Autobuze electrice și aferent acestora 2 stații de încărcare lente (minim 22 kwh) – cod CPV 31681500-8 Aparate de reincarcare. Autobuzele Tip 2 vor avea in mod obligatoriu omologare de tip pentru vehicul complet, acordata de RAR sau de autoritatile competente ale unuia dintre statele membre ale Uniunii Europene, in categoria M2 sau M3, clasa 1 sau clasa A, in baza legislației in vigoare. Se accepta documente echivalente emise de autoritati competente din statele membre UE in conformitate cu Directiva 2007/46/CE. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul in care Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare este cu 11 zile inainte de depunerea ofertelor
Internal identifier: 2541479H2025PM12
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – 2 Autobuze electrice noi Tip 1 și stații de reîncărcare aferente
Description: Se dorește achiziționarea a: a) Lot 1 - 2 buc autobuze electrice noi Tip 1 cu podea coborata pentru pasagerii in picioare cel putin la si intre usile de acces, cu lungimea de minim 10m – maxim 11m, solo (nearticulate), cu nivel de poluare zero, destinate transportului de persoane in mediul urban si suburban, cod CPV 34144910 - 0 Autobuze electrice și aferent acestora 2 stații de încărcare lente (minim 50 kwh) – cod CPV 31681500-8 Aparate de reincarcare; Autobuzele Tip 1 vor avea in mod obligatoriu omologare de tip pentru vehicul complet, acordata de RAR sau de autoritatile competente ale unuia dintre statele membre ale Uniunii Europene, in categoria M3, clasa I, in baza legislației in vigoare. Se accepta documente echivalente emise de autoritati competente din statele membre UE in conformitate cu Directiva 2007/46/CE.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 31681500 Rechargers
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – 2 Autobuze electrice noi Tip 2 și stații de reîncărcare aferente
Description: Se dorește achiziționarea a: b) Lot 2 - 2 buc autobuze electrice noi Tip 2 cu podea coborata pentru pasagerii in picioare in zona usii de acces , cu lungimea cuprinsa intre 5500 mm si 7000 mm, cu nivel de poluare zero, destinate transportului de persoane in mediul urban si suburban, cod CPV 34144910 - 0 Autobuze electrice și aferent acestora 2 stații de încărcare lente (minim 22 kwh) – cod CPV 31681500-8 Aparate de reincarcare. Autobuzele Tip 2 vor avea in mod obligatoriu omologare de tip pentru vehicul complet, acordata de RAR sau de autoritatile competente ale unuia dintre statele membre ale Uniunii Europene, in categoria M2 sau M3, clasa 1 sau clasa A, in baza legislației in vigoare. Se accepta documente echivalente emise de autoritati competente din statele membre UE in conformitate cu Directiva 2007/46/CE.
Internal identifier: 2