423309-2019 - ResultRomania-Bucharest: Construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar aflate în administrarea Direcției Generale pentru Administrarea Patrimoniului Imobiliar – sector [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 14783794/2019/1
II.1.2.
Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4.
Short description
Prezenta documentație de atribuire conține cerințele, criteriile, regulile și informațiile necesare pentru a asigura potențialilor ofertanți o informare completă, corectă și explicită cu privire la modul de aplicare a procedurii de atribuire a acordului-cadru având ca obiect modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar aflate în administrarea Direcției Generale pentru Administrarea Patrimoniului Imobiliar – sector 2, București pentru aducerea acestora la o stare normală de exploatare care să asigure siguranța, confortul și condițiile igienico-sanitare necesare desfășurării activității, prin execuția lucrărilor de reparații, intervenție, consolidări, PSI, inclusiv furnizarea, montarea și punerea în funcțiune a dotărilor necesare, precum și serviciile de proiectare aferente.
În acest sens, obiectivul general al acordului-cadru este reprezentat de presetarea serviciilor și execuția lucrărilor necesare pentru asigurarea unor condiții [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2 – Modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar (inclusiv imobile din zone protejate) aflate în administrarea D.G.A.P.I. sector 2, București pen [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45000000 Construction work, 45113000 Siteworks, 45214000 Construction work for buildings relating to education and research, 71311100 Civil engineering support services, 79930000 Specialty design services
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 2 – Modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar (inclusiv imobile din zone protejate) aflate în administrarea D.G.A.P.I. sector 2, București pentru aducerea acestora la o stare normală de exploatare necesare desfășurării activității, prin execuția lucrărilor de reparații, intervenție, consolidări, PSI, inclusiv furnizarea, montarea și punerea în funcțiune a dotărilor necesare, precum și serviciile de proiectare aferente:
— val. estim. min. a acordului-cadru ce urmează a fi încheiat este de 15 497 108,09 RON fără TVA, corespun. cant. min. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru din care: val. serv. de proiectare 540 674 RON, val. organiz. de șantier 147 295,94 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 677025,26 RON și val. construcții montaj 14 132 112,89,
— val. estim. max. a acordului-cadru ce urmează a fi încheiat este de 23 783 8971,14 RON fără TVA, corespun. cant. max. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru din care: val. serv. de proiectare 10 491 824,14 RON, val. organiz. de șantier 1 116 830,82 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 13 108 363,76 RON și val. construcții montaj 213 121 952,42,
— val. estim. a celui mai mic contr. subsec. este de 508 512,42 RON fără TVA, corespun. cant. min. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contr. subsec. din care: val. serv. de proiectare 20 022 RON, val. organiz. de șantier 15 779,7 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 22 344,04 RON și val. construcții montaj 450 366,68 RON;
— val. estim. a celui mai mare contr. subsec. este de 28 354 782,58 RON fără TVA, corespun. cant. max. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contr. subsec. din care: val. serv. de proiectare 1 170 393 RON, val. organiz. de șantier 199 822,71 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 1 468 026,81 RON și val. construcții montaj 25 516 540,06 RON.
Lot 1 – Modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar (inclusiv imobile ce fac parte lista monumentelor istorice și imobile din zone protejate) [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Lot No: 1
Lot 1 – Modernizarea infrastructurii unităților de învățământ preuniversitar (inclusiv imobile ce fac parte lista monumentelor istorice și imobile din zone protejate) aflate în administrarea D.G.A.P.I. sector 2, București pt. aducerea acestora la o stare normală de exploatare necesare desfășurării activității, prin execuția lucrărilor de reparații, intervenție, consolidări, PSI, inclusiv furnizarea, montarea și punerea în funcțiune a dotărilor necesare, precum și serv. de proiectare aferente:
— val. estim. min. a acordului-cadru ce urmează a fi încheiat este de 16 298 691,66 RON fără TVA, corespun. cant. min. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru din care: val. serv. de proiectare 603 006 RON, val. organiz. de șantier 148 613,48 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 756 183,48 RON și val. construcții montaj 14 790 888,7 RON,
— val. estim. max. a acordului-cadru ce urmează a fi încheiat este de 234 816 294,38 RON fără TVA, corespun. cant. max. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru din care: val. serv. de proiectare 10 447 727,70 RON, val. organiz. de șantier 1 127 344,77 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 13 070 767,66 RON și val. construcții montaj 210 170 454,26 RON,
— val. estim. a celui mai mic contr. subsec. este de 774 823,04 RON fără TVA, corespun. cant. min. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contr. subsec. din care: valoare serv. de proiectare 29 772 RON, val. organiz. de șantier 16 267,12 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 34 706,98 RON și val. construcții montaj 694 076,94 RON,
— val. estim. a celui mai mare contr. subsec. este de 28 928 098,1 RON fără TVA, corespun. cant. max. de lucrări și serv. care ar putea fi solicitate pe durata de derulare a unui contr. subsec. din care: val. serv. de proiectare 1 253 814 RON, val. organiz. de șantier 200 586,4 RON, val. echipam. tehnologice și montaj 1 575 313,56 RON și val. construcții montaj 25 898 384,14 RON.