423310-2019 - ResultRomania-Brașov: Roadworks
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Modernizare drum interjudețean DJ 104A, DJ105C și DJ105P – format din DJ 104A km 0+000-45+000, DJ 105C km 6+300-3+800, DJ 105P 0+000-3+800
Reference number: 4384150_2018_PAAPD1019469
II.1.2.
Main CPV code
45233140 Roadworks
II.1.4.
Short description
Obiectul procedurii de achizitie este atribuirea contractului de executie lucrari pentru obiectivul „Modernizare drum interjudețean DJ 104A, DJ 105C și DJ 105P format din DJ 104A km 0+000-45+000, DJ 105C km 6+300-3+800, DJ 105P 0+000-3+800”.
Lucrarea cuprinde modernizarea drumului interjudetean DJ 104A, DJ 105C și DJ 105P, lungime totala propusa pentru modernizare 49,039 km, a trotuarelor, statii transport public, amenajare alveole statii, realizarea scurgerii apelor pluviale (rigole, santuri, drenuri, puturi absorbante), realizarea de podete transversale, podete drumuri laterale, podete accese, reabilitare 8 poduri, construire 7 poduri noi, zid de sprijin din beton armat, reparatii ziduri de sprijin existente din beton, canalizare pluviala, realizarea masurilor de siguranta circulatiei si amenajarea trecerilor la nivel cu calea ferata. Contractul cuprinde si proiectare si executie deviere/protejare retele utilitati.
Termenul in care autoritatea contra [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111290 Primary works for services, 45221111 Road bridge construction work, 45234140 Level crossing construction works, 79930000 Specialty design services
II.2.4.
Description of the procurement
Valoarea estimata totala este de 111 548 272,89 RON, formata din:
— rezerva de implementare: 350 000 RON fara TVA,
— proiectare relocare/protejare retele utilitati pentru care exista liste de cantitati in proiect: 50 000 RON fara TVA,
— Cap. 1.2 – Valoarea estimata a amenajarii terenului: 3 531 258,77 RON fara TVA,
— Cap. 1.3 – Valoarea estimate a amenajarilor pentru protectia mediului: 725 802,22 RON fara TVA,
— Cap. 4.1 – Valoarea estimata a construcţiilor şi instalaţiilor: 104 284 109,17 RON fara TVA,
— Cap. 5.1 – Valoarea estimata a organizarii de şantier: 2 607 102,73 RON fara TVA (5.1.1. Lucrari de constructii: 2 085 682,19 RON; 5.1.2. Cheltuieli conexe organizarii santierului: 521 420,54 RON fara TVA).