425127-2019 - ResultRomania-Bucharest: Medium-voltage installation work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executare lucrări în instalațiile MT-JT zona MT-JT Bucuresti nord sud vest est
Reference number: 14507322/2017/C01567
II.1.2.
Main CPV code
45315500 Medium-voltage installation work
II.1.4.
Short description
Achiziţia este necesară pentru realizarea lucrarilor de execuţie şi modernizare a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune.
Executarea de lucrări în instalaţiile MT/JT include: linii electrice aeriene medie tensiune (LEA MT), linii electrice subterane medie tesiune (LES MT), linii electrice aeriene joasă tensiune (LEA JT), linii electrice subterane joasă tensiune (LES JT), branşamente şi posturi de transformare aeriene (PTA) posturi de transformare şi puncte de alimentare în construcţii independente sau civile (cabina secundara), reţele de iluminat public.
Lucrarile de mentenanţă constau în: revizii tehnice (RT), reparaţii accidentale (RA), reparaţii de nivel III (R1), pentru instalaţiile din RED aparţinând S.C. E-Distributie Muntenia S.A., în vederea păstrării sau restabilirea disponibilităţii, fiabilităţii şi siguranţei în exploatare a echipamentelor şi instalaţiilor energetice.
Lucrarile de executie si modernizare constau în: modernizarea [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lot 2: Executare lucrări în instalațiile MT-JT zona MT-JT București-UO MT-JT sud
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45315500 Medium-voltage installation work, 45315600 Low-voltage installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 2: Executare lucrari in instalatiile MT-JT zona MT-JT Bucuresti- UO MT-JT sud.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului-cadru: conform centralizatorului financiar de preturi (Formularului F11/lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent: conform anexei „Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent/fiecare lot in parte”.
Executare lucrări în instalațiile MT-JT zona MT-JT București-UO MT-JT nord
Lot No: 1
Lot 1: Executare lucrari in instalatiile MT-JT zona MT-JT Bucuresti-UO MT-JT nord.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului cadru: conform centralizatorului financiar de preturi (Formularului F11/lot), atasat la prezenta documentatie.
Lot 3: Executare lucrări în instalațiile MT-JT MT-JT București-UO MT-JT vest
Lot No: 3
Lot 3: Executare lucrari in instalatiile MT-JT Zona MT-JT Bucuresti-UO MT-JT vest.
Lot 4: Executare lucrări în instalațiile MT-JT zona MT-JT București-UO MT-JT est
Lot No: 4
Lot 4: Executare lucrari in instalatiile MT-JT zona MT-JT Bucuresti-UO MT-JT est.
Cantitati estimate minime si maxime ale acordului-cadru: conform centralizatorului financiar de preturi (Formularului F11/ lot), atasat la prezenta documentatie.
Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvente: conform anexei „Cantitati estimate minime si maxime ale contractului subsecvent/fiecare lot in parte”.