2. Procedure
Procedure
Title: Upphandling av ramavtal för mark- och anläggningsarbeten, Södermalm stadsdelsområde
Description: Entreprenaden är ett ramavtal gällande markarbeten för parkinvesteringar i form av underhåll, upprustning och förnyelse av befintliga parkanläggningar Beställaren avser att teckna ramavtal med en avtalspart.
Internal identifier: SÖD 2025/351
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45236000 Flatwork
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45210000 Building construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Mark och anläggning
Internal identifier: Upphandling av ramavtal för mark- och anläggningsarbeten, Södermalm stadsdelsområde
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SÖD 2025/351
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Mark och anläggning