See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: “Contractul de delegare a gestiunii activităților de colectarea separată și transport separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare din județul Brăila și salubrizare căi publice în Municipiul Brăila și Comuna Chiscani”
Description: Principalele activitati ce urmeaza a fi prestate de catre delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului constau în: a) ccolectarea separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat, în cantitatea estimată de 74.093 tone/an (în valoare estimată de 33.070.049 lei/an); b) salubrizare căi publice (în valoare estimată de 24.316.241 lei/an): i. măturatul, spălatul şi stropitul căilor publice din Municipiul Brăila și Comuna Chiscani, inclusiv colectarea şi transportul deşeurilor de pământ şi pietre provenite de pe căile publice la depozitele de deşeuri, precum şi a deşeurilor provenite din coșurile stradale la depozitele de deşeuri şi/sau la instalațiile de tratare (valoare estimată deimclude și plata depozitului și CEC); ii. curățarea şi transportul zăpezii de pe căile publice din Municipiul Brăila și Comuna Chiscanişi menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau de îngheț, conform datelor din caietul de sarcini și studiul de oportunitate, in valoare estimată totală de maxim 57.386.290 lei/an. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 25 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Conform art. 160 din Legea nr.98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, obligatia autoritatii contractante de a raspunde la solicitarile de clarificari este conditionata de transmiterea solicitarilor de clarificare in termenul impus prin documentatia de atribuire, a se tine cont in acest caz de termenul indicat la I. 3.
Internal identifier: 1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Principalele activitati ce urmeaza a fi prestate de catre delegatar/prestator pe parcursul perioadei de derulare a contractului constau în: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat; b) măturatul, spălatul şi stropitul căilor publice din Municipiul Brăila și Comuna Chiscani, inclusiv colectarea şi transportul deşeurilor de pământ şi pietre provenite de pe căile publice la depozitele de deşeuri, precum şi a deşeurilor provenite din coșurile stradale la depozitele de deşeuri şi/sau la instalațiile de tratare; c) curățarea şi transportul zăpezii de pe căile publice din Municipiul Brăila și Comuna Chiscani şi menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau de îngheț, conform datelor actualizate din caietul de sarcini. Operatorul delegat pentru colectarea si transportul deseurilor municipale va transporta deseurile stradale din fiecare UAT spre instalatiile de eliminare (depozitul ecologic Ianca pentru zona 2, statia de transfer Insuraţei pentru zona 3 si spre depozitul Muchea pentru zona 1 de colectare).