425948-2026 - Competition
Poland – Fair and exhibition organisation services – „Opracowanie projektu, przygotowanie, wykonanie, montaż stoiska wystawienniczo – promocyjnego o powierzchni łącznej 103 m² na Międzynarodowych Targach Expo Real 2026 odbywających się w dniach 5-7 października 2026 r. w Monachium”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Opracowanie projektu, przygotowanie, wykonanie, montaż stoiska wystawienniczo – promocyjnego o powierzchni łącznej 103 m² na Międzynarodowych Targach Expo Real 2026 odbywających się w dniach 5-7 października 2026 r. w Monachium”
Description(Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie projektu, przygotowanie, wykonanie, montaż stoiska wystawienniczo – promocyjnego o powierzchni łącznej 103 m² na Międzynarodowych Targach Expo Real 2026 odbywających się w dniach 5-7 października 2026 r. w Monachium 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy w Załączniku nr 6 do SWZ 40. INFORMACJE KOŃCOWE 40.1 Zamawiający nie przewiduje: 40.1.1. zawarcia umowy ramowej; 40.1.2. składania ofert wariantowych i częściowych; 40.1.3. rozliczania w walutach obcych; 40.1.4. aukcji elektronicznej 40.1.5. zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 40.1.6. wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych· lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 40.1.7. Odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 40.1.8. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. 40.2 Zamawiający przewiduje: 40.2.1. możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do kwoty 618 900,00 PLN netto. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie negocjacji z dotychczasowym Wykonawcą, na warunkach określonych w umowie podstawowej. 40.3 Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 40.4 Zakres i warunki zmian zawartej umowy - kwestie odnoszące się do umowy są uregulowane we Istotnych postanowieniach umowy Załącznik nr 6 do SWZ 27 INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELENIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp dotychczasowemu Wykonawcy na podstawie negocjacji podczas kolejnych Targów i warunkach określonych w umowie podstawowej do kwoty 618 900,00 PLN netto. Zakres usługi polegającej na powtórzeniu podobnych usług podczas kolejnych Targów: 1) Zadanie II. Przygotowanie pełnej dokumentacji wymaganej przez Organizatora oraz bezpośredni kontakt z Organizatorem Targów celem dokonania czynności formalnych związanych z techniczno-organizacyjnym wykonaniem zabudowy stoiska i jego funkcjonowaniem, a w szczególności dostarczenie kompletnego projektu w terminie oraz potwierdzenie faktu dopuszczenia projektu do realizacji Zamawiającemu. 2) Zadanie III. Wykonanie elementów zabudowy stoiska z materiałów własnych Wykonawcy na podstawie opracowanego projektu z uwzględnieniem zawartych w niniejszym OPZ elementów wyposażenia. 3) Zadanie IV. Transport zabudowy stoiska na Targi EXPO REAL 2026 w Monachium, wraz z odbiorem i transportem na Targi materiałów promocyjnych z siedziby Urzędu Miasta Łodzi, w tym m.in. folderów, laptopa, katalogów, gadżetów. 4) Zadanie V. Montaż i demontaż elementów zabudowy stoiska zgodnie z aktualnymi wytycznymi Organizatora Targów. Podłączenie do stoiska niezbędnych mediów - wody, elektryczności, oświetlenia, internetu oraz nadzór techniczny nad sprawnym funkcjonowaniem wszystkich elementów stoiska przez cały czas trwania Targów. 33 WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY, W OKOLICZNOŚCIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 95 USTAWY PZP, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE TAKIE WYMAGANIA Zamawiający nie określa wymagań zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, gdyż wykonanie tych czynności nie polega w ocenie Zmawiającego na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Internal identifierDOM-WZP-II.271.87.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedurePrzedmiotowe zamówienie, ze względu na wartość grupy rodzajowej przekracza tzw. „próg unijny” i jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. W przetargu nieograniczonym, zgodnie z art. 138 ustawy Prawo zamówień publicznych „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.” Tym niemniej, jak stanowi przepis szczególny zawarty w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy: „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) (…) 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.”. Konieczność skrócenia terminu składania ofert wynika z faktu, że projekt, wykonanie i montaż stoiska dotyczy targów, które odbędą się w terminie 5-7 października 2026 r. Po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, rozstrzygnięcie ww. postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert wiązałoby się z realnym ryzykiem braku możliwości zawarcia umowy w czasie pozwalającym na terminowe wykonanie zamówienia, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Mając na uwadze, że Wykonawca musi zamówić oraz wyprodukować materiały do zabudowy, konieczne jest możliwie najszybsze rozstrzygnięcie przetargu. Zamówienie dotyczy również sporządzenia projektu zabudowy stoiska co wiąże się z kolejnym czasem oczekiwania oraz dyspozycyjnością biura projektowego. Czynności te mają charakter sekwencyjny i muszą zostać wykonane przed rozpoczęciem targów oraz w terminach technicznych wyznaczonych przez organizatora wydarzenia. Realizacja zamówienia wymaga w szczególności opracowania koncepcji i projektu technicznego stoiska, dokonania uzgodnień z Zamawiającym oraz organizatorem targów, zamówienia materiałów i elementów zabudowy, przygotowania grafik i elementów identyfikacji wizualnej, produkcji elementów stoiska, organizacji transportu międzynarodowego oraz zapewnienia ekipy montażowej na miejscu realizacji. Zachowanie podstawowego 35-dniowego terminu składania ofert istotnie przesunęłoby możliwy termin wyboru oferty najkorzystniejszej i zawarcia umowy, po uwzględnieniu czasu niezbędnego na badanie i ocenę ofert, ewentualne wezwania do wyjaśnień lub uzupełnień, wybór oferty oraz zachowanie ustawowego terminu poprzedzającego zawarcie umowy. Dopiero po zawarciu umowy wykonawca będzie mógł przystąpić do pełnej realizacji zamówienia, co przy nieprzesuwalnym terminie targów Expo Real 2026 powoduje pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni kalendarzowych nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, ponieważ dokumentacja postępowania określa miejsce, termin, powierzchnię stoiska, zakres prac oraz wymagania Zamawiającego w sposób umożliwiający profesjonalnym wykonawcom rzetelną kalkulację ceny i przygotowanie oferty w skróconym terminie. Skrócenie terminu jest środkiem proporcjonalnym, ponieważ Zamawiający nie rezygnuje z konkurencyjnego trybu udzielenia zamówienia, lecz prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, przy zachowaniu minimalnego terminu wyraźnie dopuszczonego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Brak skrócenia terminu składania ofert skutkowałby niemożnością terminowej realizacji przedmiotu zamówienia, a w konsekwencji rezygnacją Zamawiającego z udziału w wydarzeniu lub poniesieniem istotnych strat organizacyjnych i wizerunkowych. W związku z powyższym uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert do minimum, tj. do 15 dni kalendarzowych
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79956000 Fair and exhibition organisation services
5. Lot
LotLOT-0001
Description(Numeracja zgodna z SWZ) 4.1 Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie projektu, przygotowanie, wykonanie, montaż stoiska wystawienniczo – promocyjnego o powierzchni łącznej 103 m² na Międzynarodowych Targach Expo Real 2026 odbywających się w dniach 5-7 października 2026 r. w Monachium 4.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy w Załączniku nr 6 do SWZ