427181-2026 - Competition
Romania – Medical consumables – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
DescriptionObiectul prezentei proceduri de achiziție publică îl reprezintă furnizarea de materiale sanitare, necesare desfășurării activității medicale în cadrul Spitalului Municipal de Urgență „Elena Beldiman” Bârlad. Conform caiet de sarcini se va incheia un Acord cadru cu 3 operatori economici pe 36 luni, impartit pe 4 loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Toate solicitările trebuie transmise prin SEAP. Procedura de achiziție se desfășoară respectând principiile transparenței, nediscriminării și tratamentului egal, conform Legii nr. 98/2016 și normelor metodologice HG nr. 395/2016.
Internal identifier2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
LotLOT-0001
TitleMANUSI PROTECTIE, EXAMINARE SI CHIRURGICALE
Description1.1. Manusi examinare nr.XS NITRIL POWDER FREE Manusi examinare nr.S NITRIL POWDER FREE Manusi examinare nr.M NITRIL POWDER FREE Manusi examinare nr.L NITRIL POWDER FREE Manusi examinare nr. XL NITRIL POWDER FREE 1.2. Manusi examinare NITRIL MANSETA LUNGA NR. XS POWDER FREE Manusi examinare NITRIL MANSETA LUNGA NR. S POWDER FREE Manusi examinare NITRIL MANSETA LUNGA NR. M POWDER FREE Manusi examinare NITRIL MANSETA LUNGA NR. L POWDER FREE Manusi examinare NITRIL MANSETA LUNGA NR. XL POWDER FREE 1.3. Mănuși de examinare LATEX HIGH RISK, nepudrate, cu manșetă lungă (MANUSI AUTOPSIE) S Mănuși de examinare LATEX HIGH RISK, nepudrate, cu manșetă lungă (MANUSI AUTOPSIE) M Mănuși de examinare LATEX HIGH RISK, nepudrate, cu manșetă lungă (MANUSI AUTOPSIE) L Mănuși de examinare LATEX HIGH RISK, nepudrate, cu manșetă lungă (MANUSI AUTOPSIE) XL 1.4. Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.5.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.6 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.6.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.7 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.7.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.8 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.8.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX sterile nr.9 POWDER FREE - pereche 1.5. Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.5.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.6 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.6.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.7 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.7.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.8 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX MICROCHIRURGIE sterile nr.8.5 POWDER FREE - pereche 1.6. Manusi chirurgicale LATEX CHIRURGIE ORTOPEDICA sterile nr.6.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX CHIRURGIE ORTOPEDICA sterile nr.7.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX CHIRURGIE ORTOPEDICA sterile nr.8.5 POWDER FREE - pereche 1.7. Manusi chirurgicale LATEX OBSTRETICA-GINECOLOGIE sterile nr.6.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX OBSTRETICA-GINECOLOGIE sterile nr.7.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale LATEX OBSTRETICA-GINECOLOGIE sterile nr.8.5 POWDER FREE - pereche 1.8. Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.6 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.7 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.7.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.8 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.8.5 POWDER FREE - pereche Manusi chirurgicale HIPOALERGENE PROTECTIE Rx sterile nr.9 POWDER FREE - pereche - componenta produse din lot ,cantitati si specificatii tehnice conform Caiet sarcini si Fisa de date
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleDISPOZITIVE PREPARARE SI ADMINISTRARE MEDICAMENTE INJECTABILE
Description2.1. Seringa de 50 ml cu varf de tip cateter 2.2. Seringa de 100 ml cu varf de tip cateter 2.3. Seringa de 1 ml din trei componente cu ac atasat de 25G (0,5x16mm) 2.4. Seringa de 2 ml, 3 componente de tip Luer-Slip cu ac detasat (21G 0.8*40mm) 2.5. Seringa de 5 ml, 3 componente de tip Luer-Slip cu ac detasat (21G 0.8*40mm) 2.6. Seringa de 10 m, 3 componente de tip Luer-Slip cu ac detasat (21G 0.8*40mm) 2.7. Seringa de 20 ml, 3 componente de tip Luer-Slip cu ac detasat (21G 0.8*40mm) 2.8. Seringa de 50 ml, din 3 componente, cu ac de 18 G, cu varf bont , luer - lock 2.9. Seringa de 5 ml, 3 componente de tip Luer-Lock 2.10. Seringa de 10 m, 3 componente de tip Luer-Lock 2.11. Seringa de 20 ml, 3 componente de tip Luer-Lock 2.12. Injector conexiune seringa LL si protector pentru fiola, pentru transferul, in conditii de siguranta, a solutiilor 2.13. Protector fiola diametrul 13mm, 20mm, 28mm pentru mentinerea in conditii de siguranta a solutiei de reconstituit 2.14. Adaptor flacon pentru transferul din seringa LL, in conditii de siguranta, a solutiei 2.15. Seringi preumplute cu solutie salina - 3ml ; 5ml ; 10 ml 2.16. ACE SERINGA 16G - 40mm; 18G - 40mm; 18G - 50mm; 21G - 16mm; 21G - 25mm; 21G - 40mm; 21G - 50mm; 23G - 25mm; 23G - 40mm; 24G - 25mm; 25G - 25mm; 25G - 16mm; 26G - 13mm; 27G - 13mm; 30G - 13mm 2.17. Ac cu varf bont 18G , 1.2mm*40mm Ac cu varf bont 18G , 1.2mm*25mm 2.18. Ac cu varf bont si filtru 18G , 1.2mm*40mm 2.19. Ac pentru pulberi injectabile 16G*25mm - componenta produse din lot ,cantitati si specificatii tehnice conform Caiet sarcini si Fisa de date
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleACE SPINALE
Description3.1. Ace spinale cu varf Quincke 18G - 1.2X75mm; 18G - 1.2X90mm Ace spinale cu varf Quincke 20G - 0.9X38mm; 20G - 0.9X75mm; 20G - 0.9X90mm; 20 G – 0.9x152mm Ace spinale cu varf Quincke 22G - 0.7X90mm; 22G - 0.7X38mm Ace spinale cu varf Quincke 25G - 0.5X90mm Ace spinale cu varf Quincke 26G - 0.4X90mm Ace spinale cu varf Quincke 27G - 0.4X90mm Ace spinale cu varf Quincke 20G - 0.9x152mm; Ace spinale cu varf Quincke 25 G – 0.5x119mm Ac spinal, din otel inoxidabil cu bizou Quincke cu ac introducător 25G 0.5 x 90 mm cu ac introducator 20G 0,9x32mm 3.2. Ac spinal, din otel inoxidabil cu bizou Quincke cu ac introducător 26G 0.45 x 90 mm cu ac introducator 20G 0,9x32mm Ac spinal, din otel inoxidabil cu bizou Quincke cu ac introducător 27G 0,40 x 90 mm cu ac introducător 22G 0,7x32mm 3.3. Ac spinal, din otel inoxidabil cu bizou Whitacre Pencil Point cu ac introducător pentru anestezie spinala -27G 0,40 x 90 mm cu ac introducător 22G 0,7x32mm, gri ; 27G 0,40 x 103 mm cu ac introducator 22G 0,7x32mm, gri Ac spinal, din otel inoxidabil cu bizou Whitacre Pencil Point cu ac introducător pentru anestezie spinala - 25G 0.5 x 90 mm cu ac introducator 20G 0,9x32mm, albastru; 25G 0.5 x 103 mm cu ac introducator 20G 0,9x32mm, albastru - componenta produse din lot ,cantitati si specificatii tehnice conform Caiet sarcini si Fisa de date
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleBISTURIE U.F. SI LAME
Description4.1. Bisturiu sistem siguranta , lama otel carbon, maner polimer, steril,U.F. nr. 10 Bisturiu sistem siguranta , lama otel carbon, maner polimer, steril,U.F. nr. 15 Bisturiu sistem siguranta , lama otel carbon, maner polimer, steril,U.F. nr. 23 Bisturiu sistem siguranta , lama otel carbon, maner polimer, steril, U.F. nr. 24 4.2. Lame Bisturiu otel carbon nr.10 Lame Bisturiu otel carbon nr.11 Lame Bisturiu otel carbon nr.12 Lame Bisturiu otel carbon nr.15 Lame Bisturiu otel carbon nr.20 Lame Bisturiu otel carbon nr.22 Lame Bisturiu otel carbon nr.23 Lame Bisturiu otel carbon nr.24 4.3. Lame Bisturiu otel-inox nr.25 4.4. Lame dermatom compatibile cu dermatomul electric Aesculap Acculan 4 - componenta produse din lot ,cantitati si specificatii tehnice conform Caiet sarcini si Fisa de date
Internal identifier4
427181-2026 - Hange
Rumeenia – Meditsiinilised tarbekaubad – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33140000 Meditsiinilised tarbekaubad
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
PealkiriACE SPINALE
Sisemine tunnus3
OsaLOT-0004
PealkiriBISTURIE U.F. SI LAME
Sisemine tunnus4
427181-2026 - Kilpailu
Romania – Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33140000 Lääketieteelliset kertakäyttötarvikkeet
Sisäinen tunniste1
Sisäinen tunniste2
Ilmoituksen nimiACE SPINALE
Sisäinen tunniste3
Ilmoituksen nimiBISTURIE U.F. SI LAME
Sisäinen tunniste4
427181-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Consommables médicaux – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 33140000 Consommables médicaux
Identifiant interne1
Identifiant interne2
TitreACE SPINALE
Identifiant interne3
TitreBISTURIE U.F. SI LAME
Identifiant interne4
427181-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
LuchtógLOT-0003
TeidealACE SPINALE
Aitheantóir inmheánach3
LuchtógLOT-0004
TeidealBISTURIE U.F. SI LAME
Aitheantóir inmheánach4
427181-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33140000 Orvosi fogyóeszközök
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító1
RészLOT-0002
Belső azonosító2
RészLOT-0003
CímACE SPINALE
Belső azonosító3
RészLOT-0004
CímBISTURIE U.F. SI LAME
Belső azonosító4
427181-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33140000 Materiali medici
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
TitoloACE SPINALE
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
TitoloBISTURIE U.F. SI LAME
Identificativo interno4
427181-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33140000 Medicinos reikmenys
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasACE SPINALE
Vidaus identifikatorius3
Pirkimo dalisLOT-0004
PavadinimasBISTURIE U.F. SI LAME
Vidaus identifikatorius4
427181-2026 - Konkurss
Rumānija – Medicīnas palīgmateriāli – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikators2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33140000 Medicīnas palīgmateriāli
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators1
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
NosaukumsACE SPINALE
Iekšējais identifikators3
DaļaLOT-0004
NosaukumsBISTURIE U.F. SI LAME
Iekšējais identifikators4
427181-2026 - Mededinging
Roemenië – Medische verbruiksartikelen – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33140000 Medische verbruiksartikelen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
TitelACE SPINALE
Interne identificatiecode3
PerceelLOT-0004
TitelBISTURIE U.F. SI LAME
Interne identificatiecode4
427181-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikator2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33140000 Materiały medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
TytułACE SPINALE
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
TytułBISTURIE U.F. SI LAME
Wewnętrzny identyfikator4
427181-2026 - Concurso
Roménia – Material médico de consumo – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33140000 Material médico de consumo
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
TítuloACE SPINALE
Identificador interno3
LoteLOT-0004
TítuloBISTURIE U.F. SI LAME
Identificador interno4
427181-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33140000 Consumabile medicale
Identificator intern1
Identificator intern2
TitluACE SPINALE
Identificator intern3
TitluBISTURIE U.F. SI LAME
Identificator intern4
427181-2026 - Súťaž
Rumunsko – Zdravotnícky spotrebný materiál – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33140000 Zdravotnícky spotrebný materiál
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor1
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor2
ČasťLOT-0003
NázovACE SPINALE
Interný identifikátor3
ČasťLOT-0004
NázovBISTURIE U.F. SI LAME
Interný identifikátor4
427181-2026 - Javni razpis
Romunija – Proizvodi za medicinsko uporabo – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33140000 Proizvodi za medicinsko uporabo
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
NaslovACE SPINALE
Notranji identifikator3
SklopLOT-0004
NaslovBISTURIE U.F. SI LAME
Notranji identifikator4
427181-2026 - Konkurrensutsättning
Rumänien – Medicinska förbrukningsartiklar – ACORD CADRU ACHIZITIE CONSUMABILE MEDICALE
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2
Del (anbudsområde)LOT-0003
Intern identifierare3
Del (anbudsområde)LOT-0004
Intern identifierare4