See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Executie lucrari in cadrul proiectului „Extindere sisteme de alimentare cu apa si canalizare in comuna Redea, judetul Olt”
Description: Obiectul proiectului este reprezentat de extinderea retelelor de apa si de canalizare avand urmatoarele caracteristici: RETEA DE ALIMENTARE CU APA Sat Redea: extinderea se va face pentru un numar de 330 gospodarii, lungime retea 11.281m, D110 – 9627m, D75 – 81m, D63 – 2113m Sat Redisoara: extinderea se va face pe o lungime de 6.133m, D110. Sat Valea Soarelui: extinderea se va face pe o lungime retea de 3.255m, D110 – 2387m, D75 – 532m, D63 – 336m Camine de golire – 28 buc Camine de aerisire – 35 buc Camine de vane – 45 buc Hidranti de incendiu – 69 buc Subtraversari de drumuri – 60 m Bransamente consumatori – 629 buc. RETEA CANALIZARE Sat Redea: extinderea va fi in lungime de 14.645m, Dn250 – 3243m, Dn200 – 11402m Sat Redisoara: extinderea va fi in lungime de 6.294m, Dn250 – 2131m, Dn200 – 4163m. Sat Valea Soarelui: extinderea va fi in lungime de 3.666m, Dn250 – 733m, Dn200 – 2933m Camine de vizitare – 617 buc Statii de pompare ape uzate – 22 buc Conducte de refulare SPAU – D63 – 10441m, D90 – 3036m Subtraversari – 200m Racorduri utilizatori – 629 buc. Termenul limita pentru transmiterea de catre operatorii economici a solicitarilor de clarificari: 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul limita pana la care Autoritatea Contractanta va raspunde solicitarilor de clarficari: 11zile
Internal identifier: 4286550/2024/2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Valoarea estimata a contractului, este 32.280.506,00 lei fara TVA, rezultata prin insumarea valorii estimate conform devizului general parte integranta a proiectului tehnic, astfel: Capitolul 2. Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectului 2.Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor : 437.536,00 lei Cap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza: 4.1.Constructii si instalatii: 30.104.172,00 lei 4.2.Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 152.159,00 lei 4.3.Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj: 1.322.640,00 lei Cap. 5.1. Organizarea de santier 5.1.1.Lucrari de constructii aferente organizari de santier: 146.000,00 lei 5.1.2.Cheltuieli conexe organizarii santierului: 15.000,00 lei Cap. 6. Cheltuieli pentru probe tehnologice si teste 6.1.Pregatirea personalului de exploatare: 53.000,00 lei 6.2.Probe tehnologice si teste: 50.000,00 lei
Internal identifier: 1