See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare echipamente în cadrul proiectului ,,Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public – stații de încărcare autobuze și microbuze”
Description: Furnizare echipamente în cadrul proiectului ,,Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public – stații de încărcare autobuze și microbuze” Contractul de furnizare vizeaza: - Achiziția de 5 troleibuze noi de 12 metri, - LOT 1 - Achiziția de 1 autobuz electric nou de 12 metri (ce au zero emisii gaze de eșapament); - LOT 2 - Stație de reîncărcare lentă aferenta, amplasată la autobază. - LOT 2 Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 22. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi: in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4240677_2023_PAAPD1425898
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34622300 Trolleybuses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - Achiziția de 5 troleibuze noi de 12 m
Description: Contractul de furnizare vizeaza: - Achiziția de 5 troleibuze noi de 12 metri, - LOT 1
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - Achiziția de 1 autobuz electric nou de 12 metri si stație de reîncărcare lentă aferentă
Description: Contractul de furnizare vizeaza: - Achiziția de 1 autobuz electric nou de 12 metri (ce au zero emisii gaze de eșapament); - LOT 2 - Stație de reîncărcare lentă aferenta, amplasată la autobază. - LOT 2
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
Additional classification (cpv): 45232221 Transformer substation