429452-2019 - ResultRomania-Borș: Plumbing equipment
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziție de utilaje și echipamente în cadrul proiectului: „Achiziție de utilaje la S.C. Apa Canal Nord Vest S.A.”
Reference number: 27221372/2019/1
II.1.2.
Main CPV code
39715300 Plumbing equipment
II.1.4.
Short description
Achizitia de utilaje si echipamente în cadrul proiectului: „Achizitie de utilaje la S.C. Apa Canal Nord Vest S.A.” constă în achiziționarea utilajelor si echipamentelor:
1) Locator de pierderi, portabil buc. 1;
2) Trusa de analiza apa (clor si pH) buc. 10;
3) Nivelmetru buc. 1;
4) Tambur videoreceptor de inspectie buc. 1;
5) Sistem de iluminat exterior tip balon buc. 5;
6) Aparat de inghetat conducte buc. 5;
7) Aparat de sudura electrofuziune buc. 5;
8) Aparat sudura pentru PE, PEHD, PP, PPR buc. 5;
9) Aparat sudura TIG-MMA buc. 5;
10) Aparat de sudura cap-cap buc. 5;
11) Freza strapungere drum buc. 1;
12) Aparat de sudura electrofuziune cu inregistrator si GPS de putere mare buc. 3;
13) Aparat de sudura electrofuziune cu inregistrator si GPS de putere mica buc. 2;
14) Generator de curent pentru sudura buc. 5;
15) Generator de curent monofazat buc. 2;
16) Generator de curent trifazat buc. 5;
17) Aspirator pentru praf si lichide buc. 2;
18) Motopompa apa uzata buc. 5;
19) Demolator electric b [...] detalii pe www.e-licitatie.ro.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
19) Demolator electric buc. 5;
20) Taietor de rosturi buc. 5;
21) Mai compactor buc. 2;
22) Placa vibrocompactoare buc. 2;
23) Motocoasa buc. 5;
24) Pompa de spalat cu presiune buc. 1;
25) Receptor si controler GPS buc. 1;
26) Buldoexcavator buc. 1;
27) Miniincarcator buc. 1;
28) Miniexcavator buc. 1;
29) Autocuratitor cu vidanja buc. 2;
30) Robot inspectie tevi buc. 1;
31) Dispozitiv de desfundat tevi prin presiune mecanica buc. 1;
32) Dispozitiv de forat orizontal si instalat tevi buc. 1;
33) Sistem de excavare cu aer buc. 1;
34) Container depozitare buc. 1.
Ținând cont de prevederile art. 173 Legea nr. 99/2016, cu modificările și completările ulterioare, precizăm că entitatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări. Operatorii economici vor putea solicita clarificări la documentația de atribuire cel tarziu cu 18 zile inainte de data limită de depunere a ofertelor, iar raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.