431165-2018 - ResultRomania-Bacău: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări și servicii de întreținere curentă și periodică multianuală iarnă-vară 2018–2022 a drumurilor județene din administrarea S.P.J.D. Bacău
Reference number: 905/18.04.2018
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului-cadru: Lucrari si servicii de întretinere curenta si periodica multianuala iarna-vara 2018–2022 a drumurilor judetene din administrarea S.P.J.D. Bacau, conform caietelor de sarcini, listelor de cantitati. Principalele lucrari: lucrari de întretinere a partii carosabile, a drumurilor pietruite, a platformei drumului, a santurilor si a rigolelor, covoare bituminoase, tratamente bituminoase, siguranta rutiera, întretinerea periodica a podurilor si podetelor, prevenirea si combaterea lunecusului si a inzapezirii drumurilor judetene pe timp de iarna, plombari cu mixturi asfaltice stocabile.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in termen de: 16 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor).
Termenul limita in care Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: 10 zile [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90620000 Snow-clearing services
II.2.4.
Description of the procurement
Acordul-cadru are ca scop realizarea: „Lucrari si servicii de intretinere curenta si periodica multianuala iarna-vara 2018–2022 a drumurilor judetene din administrarea S.P.J.D. Bacau” conform caietelor de sarcini, listelor de cantitati, ce fac parte integranta din Documentatia de Atribuire. Cantitatile minime si maxime estimate sunt conform Centralizatorului „Liste cantitati de lucrari si servicii de intretinere curenta si periodica multianuala iarna-vara a drumurilor si podurilor pentru perioada 2018–2022” — Formular A3.