431895-2022 - ResultRomania-Târgu Mureș: Display units
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția de design muzeal, mobilier, diorame și bunuri la Muzeul de Ştiinţele Naturii Târgu Mureș, în cadrul proiectului Reabilitarea Muzeului de Științele Naturii Târgu Mureș – Lot 1
Reference number: 3/A1/4322980/2021
II.1.2.
Main CPV code
39133000 Display units
II.1.4.
Short description
Obiectul achiziției:
A. Realizare designului muzeal
Realizarea designului muzeal se va realiza în două etape:
Etapa I în care vor fi realizate și transmise Autorităţii contractante următoarele:
- descrierea, elaborarea și prezentarea designului muzeal;
- reprezentare grafică (schițe, desene);
Termen de realizare 30 zile.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
30231320 Touch screen monitors, 39154000 Exhibition equipment, 39154100 Exhibition stands, 39298900 Miscellaneous decoration items, 45451000 Decoration work, 79930000 Specialty design services, 92521100 Museum-exhibition services, 92521200 Preservation services of exhibits and specimens
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului îl constituie achiziția de de design muzeal, mobilier, diorame și bunuri la Muzeul de Ştiinţele Naturii Târgu Mureș, în cadrul proiectului Reabilitarea Muzeului de Științele Naturii Târgu Mureș, conform caietului de sarcini, specificațiilor tehnice și a tuturor documentelor care fac parte din Documentația de atribuire.