432646-2018 - ResultRomania-Brașov: Ancillary works for electricity power lines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Integrarea Stațiilor de Transformare în Sistemul SCADA DMS, etapa stații de transformare din gestiunea COR IT Alba, COR IT Harghita, COR IT Mures si COR IT Sibiu
Reference number: SCADA DMS 2018
II.1.2.
Main CPV code
45232200 Ancillary works for electricity power lines
II.1.4.
Short description
In vederea integrării in sistemul DMS/SCADA a statiilor de transformare din COR IT Alba, Harghita, Mureş si Sibiu, sunt necesare urmatoarele categorii de lucrări:
— Montarea echipamentelor de control si protectie Ia nivelul celulelor din statii; Montarea dulapului RTU central si a unui sistem de comanda SCADA local,
— Alimentarea cu e.e. si legarea la circuitele secundare ale statiei a echipamentelor montate, cu refacerea buclelor de semnalizare,
— Parametrizarea echipamentelor montate si efectuarea probelor PRAM si SCADA,
— Conectarea prin calea de comunicaţie a echipamentelor din statie cu dispeceratul DMS/SCADA al SDEE Transilvania Sud,
— Integrarea si efectuarea probelor DMS/SCADA, cu asigurarea tuturor functionalitatilor disponibile in sistemul central DMS/SCADA si pentru statiile nou integrate.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile. Entitatea contractanta va raspunde [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
32524000 Telecommunications system, 51112100 Installation services of electricity distribution equipment, 51612000 Installation services of information-processing equipment
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul contractului este integrarea statiilor de transformare in sistemul SCADA DMS al S.D.E.E. Transilvania Sud — Integrarea Statiilor de Transformare in Sistemul SCADA DMS din gestiunea COR IT Alba, COR IT Harghita, COR IT Mures si COR IT Sibiu.