2. Procedure
Procedure
Title: Datacenter och nätverk - Hårdvara, Licenser och Support
Description: Upphandling - Datacenter och nätverk - Hårdvara, Licenser och Support
Internal identifier: 115-26527-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32400000 Networks
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment, 32580000 Data equipment, 48210000 Networking software package, 72317000 Data storage services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Generell del
Description: Se underlaget för mer information
Internal identifier: 1935117-0
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
Additional classification (cpv): 32580000 Data equipment, 48210000 Networking software package
Lot: LOT-0002
Title: Del 1 - Hårdvara, datacenter
Description: Se upphandlingsunderlaget för mer information.
Internal identifier: 1935118-1
Main classification (cpv): 32580000 Data equipment
Additional classification (cpv): 30233000 Media storage and reader devices
Lot: LOT-0003
Title: Del 2 - Hårdvara, nätverk
Description: Se upphandlingsunderlaget
Internal identifier: 1935119-2
436254-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare115-26527-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32400000 Nät
Ytterligare klassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning, 32580000 Datautrustning, 48210000 Programvara för nätverk, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1935117-0
Huvudklassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32580000 Datautrustning, 48210000 Programvara för nätverk
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 1 - Hårdvara, datacenter
Intern identifierare1935118-1
Huvudklassificering (cpv): 32580000 Datautrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 30233000 Lagringsmedier och läsenheter
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel 2 - Hårdvara, nätverk
BeskrivningSe upphandlingsunderlaget
Intern identifierare1935119-2