436446-2021 - ResultRomania-București: Industry specific software development services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Înlocuirea componentelor hardware, actualizarea și dezvoltarea aplicațiilor specifice ale Platformei Pieței de Echilibrare – II DAMAS” - Componenta Achiziție servicii de migrare și upgrade aplicați
Reference number: 13328043/2020/24374
II.1.2.
Main CPV code
72212100 Industry specific software development services
II.1.4.
Short description
Obiectivul de investiție propus are ca scop reabilitarea funcțională a platformei informatice a Pieței de Echilibrare – II – DAMAS și aducerea acesteia la parametrii de funcționare normali, prin înlocuirea echipamentelor uzate tehnologic și moral și
migrarea / actualizarea aplicațiilor specifice Pieței de Echilibrare în vederea armonizării proceselor specifice piețelor de energie electrică administrate de către CNTEE Transelectrica SA cu procesele similare ale operatorilor de transport și de sistem din Europa.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul de investiție propus are ca scop reabilitarea funcțională a platformei informatice a Pieței de Echilibrare – II – DAMAS și aducerea acesteia la parametrii de funcționare normali, prin înlocuirea echipamentelor uzate tehnologic și moral și migrarea / actualizarea aplicațiilor specifice Pieței de Echilibrare în vederea armonizării proceselor specifice piețelor de energie electrică administrate de către CNTEE Transelectrica SA cu procesele similare ale operatorilor de transport și de sistem din Europa.