2. Procedure
Procedure
Title: Ursviks västra delar - etapp 6 - del 2
Description: Upphandlingen omfattar ett entreprenadkontrakt med en generalentreprenör avseende finplanering av gator Etapp 6 – del 2 i Ursviks västra delar. Ursvik ligger i norra Sundbyberg nära skog och Igelbäckens naturreservat. Området ligger nära viktiga knutpunkter så som Kista, Arenastaden och centrala Sundbyberg och är ett nyutvecklat område där en stor del av området byggts under de senaste femton (15) åren.
Internal identifier: STRN-0131/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000