437284-2025 - Result
Romania – Road-maintenance works – Acord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleAcord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara
DescriptionObiectul acordului-cadru îl reprezintă lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara pe o perioadă de 4 ani, pe următoarele Loturi : Lot 1 – Sector Brad, Lot 2 – Sector Deva-Păuliș, Lot 3 – Zona Orăștie, Lot 4 – Zona Hunedoara, Lot 5 – Zona Hațeg, Lot 6 – Zona Valea Jiului. Se vor încheia 6 acorduri-cadru, câte unul pentru fiecare lot, cu un singur operator economic. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări cu 20 și 11 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare. Autoritatea contractantă urmează să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă metodă de comunicare sau alt termen decât cel stabilit.
Internal identifier4374474_2024_PAAPD1461905
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45233141 Road-maintenance works
5. Lot
LotLOT-0001
TitleAcord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara , Sector Brad
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Brad, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 35.973.330,26 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45233142 Road-repair works
LotLOT-0002
TitleAcord -cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Deva - Păuliș
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Deva - Păuliș, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 47.538.170,90 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleAcord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Orăștie
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Orăștie, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 37.702.497,08 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleAcord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Hunedoara
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Hunedoara, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 43.191.825,77 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleAcord -cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Hațeg
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Hațeg, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 45.355.378,77 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru.
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleAcord - cadru privind Lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, Sector Valea Jiului
DescriptionExecutare lucrări de întreținere și reparații curente pe timp de vară și iarnă pe drumurile și podurile din Sectorul Valea Jiului, județul Hunedoara, aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, conform prevederilor caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate aferente acordului-cadru sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Cantitățile minime și maxime aferente unui contract subsecvent sunt prevăzute în Anexa la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este : 12.989.441,95 lei fără TVA Numărul estimat de contracte subsecvente care vor fi încheiate : minim 1/an, respectiv minim 4/acord-cadru
Internal identifier6