438088-2023 - ResultRomania-Reșița: Construction work for water and sewage pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Rest de executat – Reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor de canalizare în Reșița, cod: CS-CL-06
Reference number: 16868757_2023_PAAPD1388630
II.1.2.
Main CPV code
45231300 Construction work for water and sewage pipelines
II.1.4.
Short description
Execuție lucrări rest de executat aferente contractului „Rest de executat - Reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, rețelelor de distribuție și rețelelor de canalizare în Reșița, cod: CS-CL-06”.
Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este de 6 luni.
Perioada de Garanție este de 36 luni.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 505.000 lei. Entitatea contractantă evidențiază în mod clar la nivelul formularelor ofertei financiare aceste sume provizionate, în formularul „LDC-PS-00 Sume provizionate”. La întocmirea ofertei financiare, toți ofertanții vor avea în vedere includerea acestor valori reprezentând sumele provizionate în valoarea totală ofertată fără TVA.
Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevăzute".
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul contractului il constituie reabilitarea și extinderea conductelor de aducțiune, retelelor de distribuție și rețelelor canalizare din Reșița (rest de executat), după cum urmează:
Conducte de transport apă potabilă
Rezervoare și stații de pompare
Stații de pompare apă potabilă
Rețele de distribuție
Rețele de canalizare
Dispecer general SCADA
Contractul include:
a) Lucrări de construcție;
b) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice;
c) Testare și punere în funcțiune;
d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție