439999-2023 - ResultRomania-Mogoșoaia: Disinfecting and exterminating services in urban or rural areas
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de dezinsecţie şi larvicidare la Serviciul Judetean De Dezinsectie si Ecologizare Mediu Ilfov
Reference number: 1
II.1.2.
Main CPV code
90670000 Disinfecting and exterminating services in urban or rural areas
II.1.4.
Short description
Obiectul procedurii de achizitie este semnarea acordului cadru pentru Serviciilor De Dezinsectie si Larvicidare. Acest serviciu are ca scop combaterea daunatorilor, eliminarea vectorilor si asigurarea confortului cetatenilor beneficiari finali ai acestor servicii. Serviciului de dezinsectie si larvicidare este unul dintre serviciile la nivel local care asigura sănătatea populaţiei şi creste calitatea vieţii, astfel este necesar ca aceste servicii sa fie prestate optim si in conditii de siguranta pentru personal si populatie cu eficienta economica crescuta.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18. Autoritatea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
90921000 Disinfecting and exterminating services
II.2.4.
Description of the procurement
Acord-cadru pentru servicii de dezinsecţie şi larvicidare la Serviciul Judetean De Dezinsectie Si Ecologizare Mediu Ilfov, conform caietului de sarcini. Cantitatile minime si maxime atat pentru acordul cadru cat si pentru contractele subsecvente se regasesc in Caietul de Sarcini si strategia de contractare. Valoarea estimata a acordului cadru, fara TVA, minim 36.084.580,00 RON pentru numarul minim de treceri (16 dezinsectie, 4 larvicidare) si maxim 72.169.160,00 RON pentru numarul maxim de treceri (32 dezinsectie, 8 larvicidare). Frecventa contractelor ce urmeaza a fi atribuite: 1 contract subsecvent pe an. Cel mai mare contract subsecvent 24.119.620,00 RON fara TVA si cel mai mic contract subsecvent 9.021.145,00 RON fara TVA. Cantitatile maxime, minime ale acordului cadru/ contractelor subsecvente se regasesc in Caietul de Sarcini si strategia de contractare