Description of the procurement
In cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente:
• Completarea documentatiei aferente S.F si P.T. pentru „Autostrada Brasov (Cristian)-Fagaras”, în conformitate cu reglementările tehnice, cu legislatia in vigoare, cu cerințele din Caietul de sarcini si cu recomandarile JASPERS;
• Elaborare P.A.C.;
• Asistenta tehnica acordata Beneficiarului pentru sustinerea Aplicatiei de Finantare;
• Asistenta tehnica acordata Beneficiarului pentru procedura de atribuire a contractului de executie a lucrarilor;
• Asistenta Tehnica acordata Beneficiarului pe durata execuţiei lucrărilor, cu condiţia demararii lucrărilor nu mai târziu de 3 ani de la aprobarea Proiectului Tehnic - pe durata derularii contractului de executie lucrari.
In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea:
2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc;
5. mobilizarea slabă a personalului Prestatorului;