441190-2020 - ResultRomania-Deva: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrări de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri modernizate aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, pe o perioadă de patru ani (2020-2023)
Reference number: 4374474_2019_PAAPD1104649
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru: lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioda de patru ani (2020-2023). Se vor incheia sase acorduri-cadru, cate unul pentru fiecare lot (sector), cu cate un singur operator economic: Sector Brad, Sector Deva-Paulis, Sector Hateg, Sector Hunedoara, Sector Orastie, Sector Valea Jiului.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor: 15.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 20 si 10 zile inainte de termenul-limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Deva-Paulis
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor executa urmatoarele categorii de lucrarari: Plombari cu mixtura asfaltica la cald, Inlaturarea denivelarilor si fagaselor (numai frezare), Colmatarea fisurilor si a crapaturilor cu mastic bituminos, Tratarea burdusirilor, Straturi bituminoase subtiri (covor asfaltic cu grosime 4 cm), Covor asfaltic cu grosime de 6 cm - cu frezare, Ridicarea la cota a capacelor de camine, Trailer transport utilaje (la distanta 45 km), Semnalizarea punctului de lucru, Piloti de dirijare.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 37.509.045,92lei fara TVA;
Estimativ 4 contracte subsecvente
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Valea Jiului
Lot No: 6
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 6.019.852,74 RON fara TVA;
Estimativ 4 contracte subsecvente.
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Hateg
Lot No: 5
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 41.930.311,40 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Hunedoara
Lot No: 4
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 45.121.130,36 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Brad
Lot No: 1
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 40.261.638,49 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri modernizate a CJ Hunedoara pe o perioada de 4 ani (2020-2023), Sector Orastie
Lot No: 3
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 48.852.284,09 RON fara TVA;