441192-2020 - ResultRomania-Deva: Road-maintenance works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Lucrari de întreținere pe timp de vară pe rețeaua de drumuri și poduri aflate în administrarea Consiliului Județean Hunedoara, pe o perioadă de patru ani (2020-2023) – sunt excluse lucrările cu mixtură asfaltică
Reference number: 4374474_2019_PAAPD1104652
II.1.2.
Main CPV code
45233141 Road-maintenance works
II.1.4.
Short description
Obiectul acordului cadru:Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioda de 4 ani (2020-2023) -Sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica. Se vor incheia 6 acorduri-cadru, cate unul pentru fiecare lot (sector), cu cate un singur operator economic: Sector Brad, Sector Deva-Paulis, Sector Hateg, Sector Hunedoara, Sector Orastie, Sector Valea Jiului.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15.
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 20 si 10 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara- 4 ani, Sector Valea Jiului, sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica
Lot No: 6
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Se vor executa urmatoarele categorii de lucrarari: Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioada de 4 ani (2020-2023), sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica..
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13.144.006,49 RON fara TVA;
Estimativ 4 contracte subsecvente.
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara -4 ani, Sector Hateg
Lot No: 5
Se vor executa urmatoarele categorii de lucrarari: Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri aflate in administrarea Consiliului Judetean Hunedoara, pe o perioada de 4 ani (2020-2023), sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14.220.600,49 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara -4 ani, Sector Hunedoara, sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica
Lot No: 4
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14.369.244,63 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara -4 ani, Sector Brad- sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica
Lot No: 1
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13.944.017,38 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara - 4 ani, Sector Orastie- sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica
Lot No: 3
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 13.733.775,91 RON fara TVA;
Lucrari de intretinere pe timp de vara pe reteaua de drumuri si poduri a CJ Hunedoara -4 ani, Sector Deva-Paulis, sunt excluse lucrarile cu mixtura asfaltica
Lot No: 2
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 14.858.161,72 RON fara TVA;
Estimativ 4 contracte subsecvente