441361-2022 - ResultRomania-Voluntari: Chromatographs
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitie echipamente de laborator - Cromatografe (7 loturi)
Reference number: 34334188_2022_PAAPD1358596
II.1.2.
Main CPV code
38432200 Chromatographs
II.1.4.
Short description
Achizitie echipamente de laborator - Cromatografe (7 loturi - 8 echipamente), conform caietelor de sarcini.
Echipamentele sunt necesare pentru buna desfășurare a activității:
Laboratorului pentru Controlul Calitatii Pesticidelor (lot 1, 2 si 5);
Laboratorului pentru Controlul Reziduurilor de Pesticide de Plante si Produse Vegetale (lot 3);
Laboratorului Zonal Bacau (lot 4);
Laboratorului Zonal Olt si Arad (lot 6 - 2 echipamente);
Laboratorului Regional pentru Controlul Reziduurilor de Pesticide si Produse Vegetale Mures (lot 7).
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Cromatograf de lichide cu spectrometru de masa joasa rezolutie
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cromatograf de lichide cu spectrometru de masa joasa rezolutie (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului pentru Controlul Calitatii Pesticidelor Voluntari
Gaz cromatograf cu spectrometru de masa, cu accesorii
Lot No: 3
Gaz cromatograf cu spectrometru de masa, cu accesorii (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului pentru Controlul Reziduurilor de Pesticide de Plante si Produse Vegetale Bucuresti
Cromatograf de lichide, cu accesorii
Lot No: 6
Cromatograf de lichide, cu accesorii (2 bucati), conform caietelor de sarcini, necesare pentru buna desfășurare a activității Laboratoarelor Zonale Arad si Olt
Lichid cromatograf cu spectometru de masa, cu accesorii
Lot No: 7
Lichid cromatograf cu spectometru de masa, cu accesorii (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului Regional pentru Controlul Reziduurilor de Pesticide si Produse Vegetale Mures
Gaz cromatograf, cu accesorii
Lot No: 4
Gaz cromatograf, cu accesorii (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului Zonal Bacau
Cromatograf de lichide cu spectrometru de masa de inalta rezolutie, cu accesorii
Lot No: 5
Cromatograf de lichide cu spectrometru de masa de inalta rezolutie, cu accesorii (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului pentru Controlul Calitatii Pesticidelor Voluntari
Cromatograf de gaze cu spectrometru de masa triplu cuadrupol
Lot No: 2
Cromatograf de gaze cu spectrometru de masa triplu cuadrupol (1 bucata), conform caietului de sarcini, necesar pentru buna desfășurare a activității Laboratorului pentru Controlul Calitatii Pesticidelor Voluntari