442592-2021 - ResultRomania-Ploiești: Feasibility study, advisory service, analysis
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de elaborare a Studiului de Fezabilitate pentru obiectivul de investiții „Variantă Ocolitoare Bănești – Valea Doftanei”
Reference number: 2842889/2021/7891
II.1.2.
Main CPV code
71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului de servicii constă în elaborarea Studiului de Fezabilitate pentru obiectivul de investiții „Variantă Ocolitoare Bănești – Valea Doftanei” în conformitate cu cerinţele din caietul de sarcini şi ale legislatiei în domeniu.
Rezultatele așteptate din partea prestatorului
a) Documentație topo;
b) Expertiză tehnică;
c) Studiu geotehnic;
d) Elaborare Studiu de Fezabilitate pentru obiectivul de investiții „Variantă ocolitoare Bănești-Valea Doftanei”, întocmit în conformitate cu prevederile HG 907/2016;
e) Elaborare documentații pentru obținerea avizelor menționate în Certificatul de Urbanism;
f) Obținerea certificatului de urbanism și a tuturor avizelor, acordurilor și autorizațiilor specificate în acesta;
g) Studiu de trafic;
h) Studiu hidrogeologic;
i) Analiză de traseu (se solicită două variante de traseu)
Valoarea estimată a achiziției este de 2.499.000,00 lei fără TVA
In conformitate cu prevederile art. 160 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Prestatorul va prezenta toate activitatile mentionate in caietul de sarcini.