See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de dezvoltare a unui program de analiză și prelucrare a datelor achiziționate cu ajutorul senzorilor LiDAR (software de prelucrare date), asistență tehnică specializată, licențe, componenta de integrare în GIS și echipamente conexe”, obligație stabilita prin Planul National de Redresare si Reziliență, Componenta 7- Digitalizare, digitalizarea in domeniul mediului.
Description: Obiectul procedurii de atribuire îl constituie prestarea serviciilor de dezvoltare a unui program de analiză și prelucrare a datelor achiziționate cu ajutorul senzorilor LiDAR (software de prelucrare date), asistență tehnică specializată, licențe, componenta de integrare în GIS și echipamente conexe astfel cum sunt descrise în caietul de sarcini. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile.
Internal identifier: Pozițiile 11 Anexa PAAP DGEIA/115981/01.10.2024 Articole bugetare 60.01 și 60.03.
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul procedurii de atribuire îl constituie prestarea serviciilor de dezvoltare a unui program de analiză și prelucrare a datelor achiziționate cu ajutorul senzorilor LiDAR (software de prelucrare date), asistență tehnică specializată, licențe, componenta de integrare în GIS și echipamente conexe astfel cum sunt descrise în caietul de sarcini. Rezultate așteptate: - Instalarea, testarea, calibrarea și punerea în funcțiune a programului de analiză a norului de puncte; - Dezvoltarea unei componente de integrare în GIS prin crearea unei platforme webGIS, integrată cu cea dezvoltată în cadrul sistemului de monitorizare a pădurilor prin intermediul imaginilor satelitare, care să permită importul/exportul datelor geospațiale referitoare la amenajamentele silvice, incusiv cu validarea topologică în cazul geometriilor; - Furnizarea codului sursă pentru aplicațiile dezvoltate și a licențelor perpetue/cu perioadă limitată; - Instruirea personalului; - Consultanță în diferitele faze ale proiectului, în conformitate cu caietul de sarcini. - Livrare echipamente Specificațiile tehnice detaliate se regăsesc în conținutul caietului de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30195200 Electronic copyboards or accessories, 48000000 Software package and information systems, 72268000 Software supply services