See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitionare endoproteze si implanturi ortopedice (71 loturi)
Description: Achizitionare endoproteze si implanturi ortopedice (71 loturi) În cadrul procedurii se vor achiziționa endoproteze si implanturi ortopedice, în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 71 loturi, cu respectarea cerintelor din Caietele de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 3519879_2021_PAAPD1310600
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33183200 Orthopaedic prostheses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sistem de fixare tibiala/femurala tip surub bioresorbabil pentru fixarea grefonului os-tendon-os
Description: Conform cerinte caiet de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Sistem de fixare tibiala/femurala tip surub biocompozit perforat osteoinductiv pentru fixarea grefelor de tesut moale
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Sistem de fixare LIA cu implant tip button cu bucla ajustabila
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Sistem pentru reducerea disjunctiei acute in articulatia acromio-claviculara
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Sistem pentru stabilizarea gleznei prin fixarea sendezmozei tibiale
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Proteza ligamentara pentru reconstructii posttraumatice sau degenerative
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Proteza ligamentara pentru reconstructii posttraumatice sau degenerative cu sistem de fixare
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Sistem sutura meniscala all-inside
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Sistem sutura menisc
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Implanturi tip ancora titan cu sutura incarcata
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Matrice colagen
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Matrice de colagen lichida pentru defecte condrale si subcondrale
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Matrice osteocartilaginos
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Fir de sutura Ultrabraid
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Sistem cu buton pentru hallux-valgus
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Scoaba Cobalt-Chrom
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Sistem de fixare suplimentara pentru ligamentoplastie-scoaba
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Substituent osteocondral
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Trusa pentru Mozaic-plastie
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Endoproteze cervico-cefalice tip Austin Moore
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Endoproteza totala cimentata de sold, cu tija femurala prevazuta cu trepte de integrare cimentata
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Endoproteza totala cimentata de sold, cu tija femurala neteda (lustruita), cu centror distal intramedular
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Endoproteza totala de sold cimentata cu cupa din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Endoproteza totala de sold necimentata titan cu profil biconic
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Endoproteza totala necimentata de sold, cu tija dreapta, universala, acoperita cu hidroxiapatita, cu cuplu metal-polietilena
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Endoproteza totala necimentata de sold din titan cu cuplaj ceramic – Crosslink
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Endoproteza totala primara necimentata de sold cu dubla mobilitate
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Proteza de sold totala hibrid (tija cimentata cu cupa necimentata cu insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E)
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Proteza de sold totala hibrid inversata (tija necimentata cu cupa cimentata din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E)
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Proteza de sold totala necimentata cu cap metalic si insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Proteza de sold totala necimentata cu cap ceramic si insert din polietilena crosslink stabilizata cu vitamina E
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Endoproteza de sold totala necimentata cu cap ceramic si insert ceramic
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Endoproteza totala de sold necimentata, cu tija dreapta, cu cuplu ceramica-polietilena
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Endoproteza totala necimentata de sold, cu tija dreapta (acoperita cu hidroxiapatita), cu cuplu ceramica-ceramica
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Endoproteza totala de sold necimentata cu tija morfometrica, cu cuplu metal-polietilena
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Endoproteza totala de sold necimentata, cu tija morfometrica, cu cuplu ceramica-polietilena
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Endoproteza totala de sold necimenata cu tija morfometrica, cu insert acetabular ceramic si cap ceramic
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Endoproteza totala necimentata de sold anatomica acoperita cu hidroxiapatita
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Proteza bipolara de sold necimentata cu tija dreapta
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Proteza bipolara de sold necimentata cu tija morfometrica
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Endoproteza bipolara de sold cimentata cu tija femurala neteda
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Endoproteze bipolare de sold necimentate de titan cu profil biconic
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Endoproteze totale de sold cimentate de revizie
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Endoproteze total de sold necimentate de revizie
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Endoproteze totale modulare de sold necimentate de revizie
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu postero-stabilizare, cu raza unica de curbura a componentei femurale
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu componenta tibiala fixa si trei raze de curbura
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Endoproteza primara totala cimentata de genunchi, cu platou tibial mobil si stabilizare posterioara
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: Endoproteze totale de genunchi cimentate de revizie total stabilizate
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: Proteza totala de genunchi de revizie tip balama
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: Endoproteza totala cimentata de genunchi de revizie cu trei raze de curbura
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: Elemente de ranforsare in revizia periprotetica, placi cu cabluri de cerclaj si plase metalice de ranforsare
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Elemente de revizie acetabulara – Inel de ranforsare acetabulara, inel de reconstructie acetabulara si cupa acetabulara retentiva cimentata
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: Elemente de revizie femurala – Placa pentru fracturi periprotetice, cabluri cu sigiliu, benzi de cerclaje din titan, placi stabilizatoare pentru benzile de cerclaje din titan
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: Elemente de revizie femurala –Tije femurale de revizie cu instrumentar comun – Tija femurala necimentata de revizie acoperita cu hidroxiapatita si tija femurala cimentata de revizie
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Bloc de augmentare hemisferic pentru cotil, confectionat din tantal
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului - Cupa acetabulara de revizie, din tantal, pentru defecte cu pierderi mari de os
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Inele de ranforsare in revizia protetica
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cupa de revizie din metal trabecular cu inel de ranforsare
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cupa de revizie din metal trabecular si insert cimentat
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Cage pentru reviziile protetice
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a soldului – Bloc de augmentare tip coloana pentru cotil in revizia protetica
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: Componente protetice pentru artroplastia de revizie a genunchiului – Con de augmentare pentru femur sau tibie in revizia protetica
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: Proteza temporara de sold cu doua tipuri de antibiotic
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: Ciment acrilic fara antibiotic
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: Ciment acrilic cu antibiotic
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: Proteza monopolara de umar
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Title: Proteza totala de umar cimentata
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: Proteza totala de umar necimentata
Internal identifier: 69
Main classification (cpv): 33184000 Artificial parts of the body
Lot: LOT-0070
Title: Proteza totala de umar inversata
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Title: Substituenti ososi cu diferite forme si marimi – osteoconductivi si osteoinductivi
Internal identifier: 71