446122-2019 - ResultRomania-Bucharest: Aerial and related services
Contract award notice
Services
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Prestări servicii pentru realizarea campaniilor de vaccinare antirabică orală a vulpilor cu momeli vaccinale prin distribuție aeriană și activități conexe acesteia
Reference number: 16277408_2018_PAAPD1040616
II.1.2.
Main CPV code
60440000 Aerial and related services
II.1.4.
Short description
In conformitate cu Decizia Comisiei Europene nr. SANTE/VP/2018/RO/SI2.774145 pentru 2018, respectiv deciziile Comisiei Europene ulterioare pentru anii 2019-2020 pentru aprobarea programului de eradicare, combatere și monitorizare a anumitor boli ale animalelor și zoonoze în perioada 2018-2020, România are obligația îndeplinirii acțiunii de combatere a rabiei, prin vaccinarea antirabică a vulpilor cu momeli vaccinale efectuate prin distribuirea atât aeriană cât și manuală pe suprafețe întinse sau zone greu accesibile. Acțiunea se va desfășura în conformitate cu prevederile din Hotărârea nr. 55/2008 pentru aprobarea programului strategic privind supravegherea, controlul și eradicarea turbării la vulpe în România, cu modificările și completările ulterioare.
Acordul-cadru în baza caruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect „Prestări servicii pentru realizarea campaniilor de vaccinare antirabică orală a vulpilor cu momeli vaccinale prin dist [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33651690 Vaccines for veterinary medicine
II.2.4.
Description of the procurement
„Prestările de servicii pentru realizarea campaniilor de vaccinare antirabică orală a vulpilor cu momeli vaccinale prin distributie aeriana și activitățile conexe acesteia”, sunt necesare pentru implementarea programului în perioada 2018-2020 aprobat prin Decizia Grant SANTE/VP/2018/RO/SI2.774145 pentru 2018. Serviciile se vor presta in conformitate cu cerintele minime obligatorii, solicitate caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime prevazute pentru acordul-cadru, precum si cele prevazute pentru cel mai mare contract subsecvent ce se previzioneaza a se încheia sunt evidentiate în caietul de sarcini anexat.
Valoarea prevăzută mai jos, reprezinta valoarea maxima a acordului-cadru.
Valoarea estimata fara TVA: 59 995 057,00 RON fără TVA
Valoarea minimă a acordului-cadru este de 29 997 528,50 RON fără TVA
Valoarea maximă a acordului-cadru este de 59 995 057,00 RON fără TVA
Valoarea maximă estimată a celui mai mare contract subsecvent este de 29 997 528,50 RON fără TVA.
Valoarea minimă estimată a unui contract subsecvent este de 14 998 794,25 RON fără TVA.