447594-2021 - ResultRomania-București: Construction work for electricity power lines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Mărirea capacității de transport LEA 220 kV Stejaru-Gheorgheni-Fântânele
Reference number: 13328043/2019/21992
II.1.2.
Main CPV code
45231400 Construction work for electricity power lines
II.1.4.
Short description
Achiziţia este concepută pentru un proiect de lucrări complexe ce cuprinde atât execuţie de lucrări, livrare de echipamente, cât şi servicii: proiectare, probe, teste si verificari inclusiv PIF, etc.
Astfel, in cadrul lucrarii „Marirea capacitatii de transport LEA 220 kV Stejaru – Gheorgheni - Fantanele”, sunt necesar a fi executate în mod unitar:
(1) lucrări cu privire la: inlocuirea conductoarelor existente LEA 220 kV, cu conductoare de capacitate marita; inlocuirea conductoarelor din Statia Gheorgheni pentu celulele de 220 kV, Stejaru si Gheorgheni
(2) servicii conexe: proiectare, probe, teste si verificari inclusiv PIF, etc.
(3) furnizare echipamente
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in doua etape, astfel:
- in a 17-a zi calendaristica de la publicarea anuntului de participare si
- in a 11-a zi clalendaristica inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit, conform art. 29 alin (3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
44212222 Electricity transmission pylons, 44212224 Poles for carrying overhead lines, 45232200 Ancillary works for electricity power lines, 71323100 Electrical power systems design services
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitățile de echipamente, lucrări de construcții-montaj și servicii, necesare realizării obiectivului de investiții ” Mărirea capacității de transport LEA 220 kV Stejaru-Gheorgheni-Fantanele”, sunt prevăzute în Proiectul Tehnic +Caietul de Sarcini.