448009-2023 - ResultRomania-Turda: Technical assistance services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Contract de servicii-Digitalizarea Companiei de Apa Aries S.A si echipamentele aferente
Reference number: 20330054_2023_PAAPD1395274
II.1.2.
Main CPV code
71356200 Technical assistance services
II.1.4.
Short description
Obiectul contractului îl reprezintă Asistenta Tehnica pentru digitalizarea Companiei de Apa Aries S.A prin dezvoltarea softului necesar si achizitia echipamentelor aferente. Principalele activitati vor consta in:
1. Elaborarea unei soluții informatice digitalizate (Platforma digitala);
2. Formarea și instruirea personalului Beneficiarului în vederea utilizării platformei digitale de integrare;
3. Achizitia de echipamente.
Proiect cod SMIS 2014+ 157939 “Iniţierea digitalizării activităţii Companiei de Apă Arieş S.A prin achiziţia de echipamente şi software în vederea dezvoltării sistemului de management al pierderilor de apă”.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la solicitarile de clarificari/informatiilor suplimentare cu 20 de zile si cel tarziu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificare primite cu cel putin 27 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor si cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificare primite in intervalul 26 - 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
48218000 License management software package
II.2.4.
Description of the procurement
Dezvoltarea unei platforme digitale care va conduce la modernizarea activitatii Companiei de Apa Aries S.A, urmata, în mod natural, de o crestere a complexitatii proceselor operationale asociate si a tehnologiilor utilizate pentru gestionarea acestora. Transformarea digitala va permite îmbunatatirea performantei activelor si proceselor, asigurând în acelasi timp sustenabilitatea serviciului la nivel tehnic, financiar si de mediu.
Se va urmari implementarea unei solutii care sa permita integrarea cu aplicatiile de gestiune operationala a apei, cu solutiile de gestionare a clientilor si cu alte instrumente ale unor terte parti, atunci când este necesar, cum ar fi: CMMS, ERP, CIS, AMI, loggere, SCADA, GIS, etc.
Instruirea personalului Beneficiarului în vederea utilizării platformei digitale.
Achiziția și montarea a 7.331 contoare de ultimă tehnologie și 22 debitmetre.