See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului “Transformarea conductei de transport gaze naturale DN700 Isaccea – Șendreni în conductă godevilabilă” – 3 loturi
Description: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Materiale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului “Transformarea conductei de transport gaze naturale DN700 Isaccea – Șendreni în conductă godevilabilă” – 3 loturi, respectiv: LOT 1 Materiale tubulare necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 - “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila“ LOT 2 Curbe și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila“ LOT 3 Robinete, îmbinări electroizolante și gara primire godevil pentru execuția lucrărilor aferente TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 90176
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 Materiale tubulare necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 - “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila
Description: LOT 1 Materiale tubulare necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 - “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila Natura și cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 24 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 Curbe și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila“
Description: LOT 2 Curbe și fitinguri necesare pentru execuția lucrărilor aferente proiectului TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila“ Natura și cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 24 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 44167300 Bends, tees and pipe fittings
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 Robinete, îmbinări electroizolante și gara primire godevil pentru execuția lucrărilor aferente TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila
Description: LOT 3 Robinete, îmbinări electroizolante și gara primire godevil pentru execuția lucrărilor aferente TG_INV_10766 “Transformarea conductei DN700 Isaccea-Șendreni în conducta godevilabila Natura și cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 24 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances
Additional classification (cpv): 44111500 Insulators and insulating fittings