449224-2026 - Competition
Poland – Engineering design services – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków - Myślenice w podziale na dwie części
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleOpracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków - Myślenice w podziale na dwie części
DescriptionPrzedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek I „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków – Głogoczów” Część 2 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek II „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Głogoczów – Myślenice” Wykonawca może złożyć ofertę wyłącznie na jedną część zamówienia. Przedmiot zamówienia w zakresie każdej części obejmuje: A. Wykonanie: - Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego STEŚ. - Materiałów środowiskowych wraz z uzyskaniem DŚU. - Dokumentacji warunków podłoża gruntowego stanowiącej część opracowania STEŚ tj.: Studium geologiczno-inżynierskie, Dokumentacja hydrogeologiczna, Dokumentacja geofizyczna, Program badań geotechnicznych, Opinia geotechniczna. - Prognozy i analizy ruchu. - Analizy kosztów i korzyści (AKK). - Przygotowanie materiałów do opracowania dokumentów przetargowych. B. Udzielanie odpowiedzi na pytania Oferentów na etapie procedury przetargowej na kolejny etap.
Internal identifierOpracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków - Myślenice w podziale na dwie części o wartości pomiędzy 140 000 EURO a 10 000 000 EURO.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedure1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt. 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu.  Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71330000 Miscellaneous engineering services, 71250000 Architectural, engineering and surveying services, 71222000 Architectural services for outdoor areas, 71351910 Geology services, 71332000 Geotechnical engineering services
5. Lot
LotLOT-0002
TitleCzęść 1 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek I „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków – Głogoczów”
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest: „Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków -Myślenice w podziale na dwie części”. Część 1 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek I „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków – Głogoczów” Przedmiot zamówienia obejmuje: A. Wykonanie: - Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego STEŚ. - Materiałów środowiskowych wraz z uzyskaniem DŚU. - Dokumentacji warunków podłoża gruntowego stanowiącej część opracowania STEŚ tj.: Studium geologiczno-inżynierskie, Dokumentacja hydrogeologiczna, Dokumentacja geofizyczna, Program badań geotechnicznych, Opinia geotechniczna. - Prognozy i analizy ruchu. - Analizy kosztów i korzyści (AKK). - Przygotowanie materiałów do opracowania dokumentów przetargowych. B. Udzielanie odpowiedzi na pytania Oferentów na etapie procedury przetargowej na kolejny etap.
Internal identifierOKR.D-3.2411.7.2026 - część 1
LotLOT-0003
TitleCzęść 2 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek II „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Głogoczów – Myślenice”
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest: „Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków -Myślenice w podziale na dwie części”. Część 2 – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla zadania pn.: Odcinek II „Budowa jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Głogoczów – Myślenice” Przedmiot zamówienia obejmuje: A. Wykonanie: - Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego STEŚ. - Materiałów środowiskowych wraz z uzyskaniem DŚU. - Dokumentacji warunków podłoża gruntowego stanowiącej część opracowania STEŚ tj.: Studium geologiczno-inżynierskie, Dokumentacja hydrogeologiczna, Dokumentacja geofizyczna, Program badań geotechnicznych, Opinia geotechniczna. - Prognozy i analizy ruchu. - Analizy kosztów i korzyści (AKK). - Przygotowanie materiałów do opracowania dokumentów przetargowych. B. Udzielanie odpowiedzi na pytania Oferentów na etapie procedury przetargowej na kolejny etap.
Internal identifierOKR.D-3.2411.7.2026 - część 2
See the notice on TED website
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt. 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71320000 Services de conception technique
Nomenclature complémentaire (cpv): 71330000 Services divers d'ingénierie, 71250000 Services d'architecture, d'ingénierie et de métrage, 71222000 Services d'architecte pour la conception d'ouvrages extérieurs, 71351910 Services de géologie, 71332000 Services d'ingénierie géotechnique
Lot: LOT-0002
Identifiant interne: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 1
Lot: LOT-0003
Identifiant interne: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 2
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Procedūras galvenās iezīmes: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt. 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71320000 Inženiertehniskās projektēšanas pakalpojumi
Papildu klasifikācija (cpv): 71330000 Dažādi inženiertehniskie pakalpojumi, 71250000 Arhitektūras, inženiertehniskie un mērniecības pakalpojumi, 71222000 Ārpustelpu arhitektūras pakalpojumi, 71351910 Ģeoloģijas pakalpojumi, 71332000 Ģeotehniskie inženierpakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 1
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 2
449224-2026 - Kompetizzjoni
Il-Polonja – Servizzi ta' l-inġinerija tad-disinn – Opracowanie dokumentacji projektowej STEŚ wraz z uzyskaniem decyzji DŚU dla budowy jezdni dodatkowych wzdłuż DK7 na odc. Kraków - Myślenice w podziale na dwie części
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71320000 Servizzi ta' l-inġinerija tad-disinn
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 71330000 Servizzi varji ta' l-inġinerija, 71250000 Servizzi dwar l-arkitettura, l-inġinerija u l-istħarriġ, 71222000 Servizzi ta' l-arkitettura dwar żoni fil-beraħ, 71351910 Servizzi ta' ġeoloġija, 71332000 Servizzi ta' l-inġinerija ġeoteknika
5. Lott
LottLOT-0002
Identifikatur internOKR.D-3.2411.7.2026 - część 1
LottLOT-0003
Identifikatur internOKR.D-3.2411.7.2026 - część 2
449224-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Servicii
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 71320000 Servicii de concepţie tehnică
Clasificare suplimentară (cpv): 71330000 Diverse servicii de inginerie, 71250000 Servicii de arhitectură, de inginerie şi de măsurare, 71222000 Servicii de arhitectură pentru spaţii exterioare, 71351910 Servicii de geologie, 71332000 Servicii de inginerie geotehnică
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71320000 Inžinierske projektovanie
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71330000 Rôzne inžinierske služby, 71250000 Architektonické a inžinierske služby a dozor, 71222000 Architektonické služby pre vonkajšie oblasti, 71351910 Geologické služby, 71332000 Geotechnické inžinierske služby
5. Časť
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 1
Časť: LOT-0003
Interný identifikátor: OKR.D-3.2411.7.2026 - część 2
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71320000 Storitve gradbenega projektiranja
Dodatna klasifikacija (cpv): 71330000 Razne inženirske storitve, 71250000 Arhitekturne, inženirske in geodetske storitve, 71222000 Arhitekturne storitve v zvezi s površinami na prostem, 71351910 Geološke storitve, 71332000 Storitve na področju geotehnike
5. Sklop
Sklop: LOT-0002
Sklop: LOT-0003
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71351910 Geologi, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003