2. Procedure
Procedure
Title: Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych w zakresie podsystemu "Energia" - sieć trakcyjna na linii kolejowej nr 85 odc. Warszawa - Łódź
Description: Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie Dokumentacji Projektowej oraz realizacja robót budowlanych mających na celu wybudowanie sieci trakcyjnej, wraz elementami zasilania, kabinami autotransformatorowymi i sterowaniem łącznikami sieci trakcyjnej KDP na odcinku Kotowice – Węzeł Kolejowy CPK – Łódź oraz na odcinkach dowiązania do stanu istniejącego/realizowanego przez PKP PLK wraz z wykonaniem przebudowy istniejącej infrastruktury PKP PLK w miejscach dowiązania w zakresie koniecznym do wykonania. Ponadto, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania certyfikatu weryfikacji WE podsystemu Energia, wystawienia odpowiednich deklaracji weryfikacji oraz przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji koniecznej do uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu Energia na czas nieokreślony. Prędkość eksploatacyjna i projektowa linii wynosi 350km/h.
Internal identifier: FZA.2510.57.2025/MG/84
Type of procedure: Competitive dialogue
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zgodnie z art. 174 ust. 2 pkt 5) ustawy Pzp Zamawiający informuje, że do udziału w dialogu zostanie zaproszonych 5 Wykonawców. Jeśli liczba Wykonawców spełniających warunki udziału w Postępowaniu i niepodlegających wykluczeniu będzie wyższa niż przewidziana w zdaniu poprzednim, Zamawiający zastosuje kryteria selekcji, określone w Rozdziale VI Podrozdział II OPW. 2. Zamawiający nie przewiduje: 1) nagród dla Wykonawców, którzy podczas dialogu przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert; 2) zwrotu kosztów udziału w Postępowaniu dla Wykonawców; 3) podziału dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań, które będą przedmiotem dialogu na kolejnych etapach. 3. Zgodnie z art. 177 ust. 1 i 2, w celu ograniczenia liczby Wykonawców zapraszanych do dialogu, których wnioski nie podlegały odrzuceniu, Zamawiający zastosuje kryteria selekcji, o których mowa w ust. 2 pkt 1) lit. a -b poniżej, o ile liczba Wykonawców, których wnioski nie podlegały odrzuceniu, będzie większa niż 5. 4. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w Postępowaniu będzie wynosiła 5 lub mniej, Zamawiający odstąpi od przyznawania punktów w ramach kryteriów selekcji, określonych w ust. 2 pkt 1 lit. a-b Rozdział VI Podrozdział II OPW, oraz zaprosi do dialogu wszystkich Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału i nie podlegają wykluczeniu, z zastrzeżeniem możliwości unieważnienia Postępowania stosownie do treści art. 258 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający może unieważnić Postępowanie na podstawie art. 258 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli niepodlegające odrzuceniu wnioski o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu, będzie mniejsza niż 3.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 34632300 Electrical installations for railways, 45232220 Substation construction work, 45234100 Railway construction works, 45231400 Construction work for electricity power lines, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie Dokumentacji Projektowej oraz realizacja robót budowlanych mających na celu wybudowanie sieci trakcyjnej, wraz elementami zasilania, kabinami autotransformatorowymi i sterowaniem łącznikami sieci trakcyjnej KDP na odcinku Kotowice – Węzeł Kolejowy CPK – Łódź oraz na odcinkach dowiązania do stanu istniejącego/realizowanego przez PKP PLK wraz z wykonaniem przebudowy istniejącej infrastruktury PKP PLK w miejscach dowiązania w zakresie koniecznym do wykonania. Ponadto, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania certyfikatu weryfikacji WE podsystemu Energia, wystawienia odpowiednich deklaracji weryfikacji oraz przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji koniecznej do uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu Energia na czas nieokreślony. Prędkość eksploatacyjna i projektowa linii wynosi 350km/h. Szczegółowy przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Potrzeb i Wymagań (OPW).
Options:
Description of the options: Zamawiający planuje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. Zamawiający planuje, że zakres opcjonalny Zamówienia obejmować będzie opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych mających na celu wybudowanie sieci trakcyjnej KDP na odcinku Warszawa Zachodnia – Kotowice oraz na odcinkach dowiązania do stanu istniejącego/realizowanego przez PKP PLK wraz z wykonaniem przebudowy istniejącej infrastruktury PKP PLK w miejscach dowiązania w zakresie koniecznym do wykonania. Ponadto, Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania certyfikatu weryfikacji WE podsystemu Energia, wystawienia odpowiednich deklaracji weryfikacji oraz przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji koniecznej do uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu Energia na czas nieokreślony. Prędkość eksploatacyjna i projektowa linii wynosi 350km/h. W toku dialogu zostanie uszczegółowiony między innymi zakres przedmiotowy prawa opcji oraz sposób realizacji prawa opcji, jak również skutki jego wykonania w zakresie wynagrodzenia i terminów realizacji Umowy. Szczegółowe postanowienia dotyczące prawa opcji zostaną ostatecznie określone w SWZ, w szczególności w Projekcie Umowy i opisie przedmiotu zamówienia.