See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare autobuze electrice și sisteme asociate în cadrul proiectului: „Achiziția de autobuze ecologice, stații de încărcare și sisteme asociate – Etapa a 2-a”
Description: Obiectul contractului privește modernizarea transportului public: - achiziția de autobuze electrice noi(10 buc.), de capacitate medie(10 m) și sisteme asociate, destinate transportului public de călători, pentru îmbunătățirea eficienței transportului public, a frecvenței și a timpilor de parcurs, accesibilității și transferului de la transportul privat cu autoturisme, - achiziția de stații de încărcare lentă pentru autobuze electrice(10 buc.), - achiziția de stații de încărcare rapidă pentru autobuze electrice(4 buc.); conform specificațiilor descrise în Caietul de Sarcini – secțiunea 3.4 ”Descrierea produselor solicitate și operațiunile cu titlu accesoriu necesar a fi realizate”. Nota: în Documentația de atribuire, acolo unde specificațiile tehnice indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marca de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricație, standard, acestea sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs/serviciu și NU au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse/servicii. In consecință, aceste specificații sunt considerate ca având mențiunea de „sau echivalent”. Furnizorul are obligatia livrarii, instalarii, montarii si punerii in functiune a tuturor echipamentelor/sistemelor livrate. Furnizorul va realiza instruirea personalului de întreținere și reparați al utilizatorului, precum și autorizarea personalului de către reprezentantul producătorului pentru a efectua lucrari de intretinere, mentenanta și reparații. Valoare estimată: 23.461.020 lei exclusiv T.V.A. Numarul de zile pana la care ofertantii pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 11-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: PAAP 2024 - 4350645
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Tipul contractului: contract de furnizare Obiectul contractului privește modernizarea transportului public: - achiziția de autobuze electrice noi(10 buc.), de capacitate medie(10 m) și sisteme asociate, destinate transportului public de călători, pentru îmbunătățirea eficienței transportului public, a frecvenței și a timpilor de parcurs, accesibilității și transferului de la transportul privat cu autoturisme, - achiziția de stații de încărcare lentă pentru autobuze electrice(10 buc.), - achiziția de stații de încărcare rapidă pentru autobuze electrice(4 buc.)
Internal identifier: 1