449446-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30*
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleOdbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30*
DescriptionOdbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30*
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90533000 Waste-tip management services, 90512000 Refuse transport services
5. Lot
LotLOT-0001
Description1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów niebezpiecznych o kodach: 15 01 10* - Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone, 20 01 13* - Rozpuszczalniki, 20 01 14* - Kwasy, 20 01 15* - Alkalia, 20 01 17* - Odczynniki fotograficzne, 20 01 19* - Środki ochrony roślin, 20 01 26* - Oleje i tłuszcze inne niż wymienione w 20 01 25, 20 01 29* - Detergenty zawierające substancje niebezpieczne, 20 01 30 - Detergenty inne niż wymienione w 20 01 29, w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Ww. odpady zostały dostarczone do PSZOKów przez osoby fizyczne i następnie przekazane Zamawiającemu. Średnie miesięczne przyjęcie odpadów niebezpiecznych wynosi ok 0,5Mg (największą grupę stanowi odpad o kodzie 20 01 26*). 3. Odbiór odpadów niebezpiecznych od Zamawiającego będzie się odbywać w okresach co 3-4 miesiące, w zależności od ilości przyjętych przez Zamawiającego odpadów. 4. W ramach zamówienia Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z instalacji: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 5. Ilość odpadów o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30 przeznaczona do odbioru i zagospodarowania wynosi 15 Mg w ramach zamówienia podstawowego. 6. Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia i dlatego (w przypadku zwiększenia strumienia odpadów o powyższych kodach i wystąpienia zapotrzebowania na kontynuację usługi), Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą odbioru i zagospodarowania odpadów o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30 w ilości do 10 Mg. 7. Biorąc powyższe pod uwagę, łączna ilość odpadów przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia wynosi do 25 Mg, w tym: w ramach zamówienia podstawowego: 15 Mg oraz w ramach opcji: 10 Mg. 8. W przypadku przekazania odpadów o kodzie 20 01 26* w ilości powyżej 500kg, transport odpadów zostanie przez Zamawiającego zarejestrowany na platformie PUESC (Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych) do rejestru SENT. Wykonawca powinien mieć dostęp do platformy PUESC rejestru SENT aby potwierdzić transport tych odpadów. 9. W przypadku wyboru Wykonawcy nie posiadającego zezwolenia na przetwarzanie odpadów objętych niniejszą umową, Wykonawca przekaże te odpady podmiotowi posiadającemu zezwolenie na przetwarzanie tych odpadów. 10. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; 4) ustawa z dnia 9 marca 2017 roku o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 11. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 12. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 13. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami. 14. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
Options
Description of the options1. Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia i dlatego (w przypadku zwiększenia strumienia odpadów o powyższych kodach i wystąpienia zapotrzebowania na kontynuację usługi), Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą odbioru i zagospodarowania odpadów o kodach 15 01 10*, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 26*, 20 01 29*, 20 01 30 w ilości do 10 Mg. 2. Biorąc powyższe pod uwagę, łączna ilość odpadów przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia wynosi do 25 Mg, w tym: w ramach zamówienia podstawowego: 15 Mg oraz w ramach opcji: 10 Mg.