2. Procedure
Procedure
Title: Działania komunikacyjne i promocyjne w projekcie pn. Zarządzanie regionalną inteligentną specjalizacją i procesem przedsiębiorczego odkrywania w ramach działania 1.5 FEM z prawem opcji
Description: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego jest usługa polegająca na przeprowadzeniu działań komunikacyjnych i promocyjnych w projekcie pn. Zarządzanie regionalną inteligentną specjalizacją i procesem przedsiębiorczego odkrywania w ramach działania 1.5 Regionalny ekosystem innowacji Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027 z prawem opcji. 2. Zamówienie podstawowe obejmuje: • opracowanie podstawowych elementów identyfikacji wizualnej; • opracowanie cyfrowych materiałów graficznych; • opracowanie i publikacja cyklu artykułów dotyczących innowacji; • opracowanie i publikacja dodatkowych postów w media społecznościowe (poza cyklami o którym mowa pkt 3); • przeprowadzenie kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych; • produkcja 8 podcastów. 3. Opis przedmiotu zamówienia (opz) jest zawarty w załączniku nr 1D do swz i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 5. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807, 1423 i 1661 oraz z 2026 r. poz. 25 i 473). 6. Zamawiający określa, że wykonawca będzie zobowiązany do przeniesienia na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do wykonanych utworów, zgodnie z umową. 7. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej: w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego; Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027.
Previous notice: 60905-2026
Internal identifier: SG-VIII.272.1.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne wykorzystywane do skrócenia terminu składania ofert, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, i zostało ono zamieszczone w profilu nabywcy na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający w celu skrócenia terminu składania ofert zamieścił wstępne ogłoszenie informacyjne o nr publikacji ogłoszenia 60905-2026 (Dz.U. S: 2026/S 19-60905) z dnia 28/01/2026 na stronie BIP w profilu nabywcy w dniu 28/01/2026 r.
Main features of the procedure: Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 poz. 793), zwaną dalej ustawą. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Ponadto, niniejsze postępowanie jest jedną z części zamówienia, gdyż Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części i przeprowadza na poszczególne części odrębne postępowania. Klauzule informacyjne z art. 13 i 14 RODO ujęte są w załącznikach nr 1A i nr 1B do swz. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o wypełnieniu obowiązków informacyjnych, przewidzianych w art. 13 oraz jeśli dotyczy art. 14 RODO – oświadczenie jest ujęte w Formularzu oferty. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami oraz forma składania dokumentów są określone w swz.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79341400 Advertising campaign services
5. Lot
Lot: LOT-0004
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Przedmiot umowy w ramach opcji będzie realizowany do 8 miesięcy od dnia złożenia oświadczenia, o którym mowa w ust. 2. Zamówienie w ramach prawa opcji będzie realizowane przez Wykonawcę na zasadach analogicznych jak dla zamówienia podstawowego, z wyłączeniem realizacji pkt IX ppkt 1 OPZ, i rozliczane zgodnie z zapisami § 4 umowy. Harmonogram działań komunikacyjno-promocyjnych w ramach prawa opcji zostanie przedstawiony przez Wykonawcę do 2 tygodni od dnia uruchomienia prawa opcji i będzie podlegać akceptacji Zamawiającego zgodnie z zapisami pkt VIII ppkt 2 OPZ. 2. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w terminie do 14 dni przed zakończeniem okresu realizacji zamówienia podstawowego, składając oświadczenie Wykonawcy. Oświadczenie może być złożone: w formie pisemnej na adres Wykonawcy lub w formie elektronicznej (opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym) na jeden z adresów e-mail Wykonawcy wskazanych w § 5 ust. 2 umowy. 3. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.