2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku przy ul. Piramowicza, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku przy ul. Piramowicza, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem trzy części: Część nr I: Dostawa specjalistycznego wyposażenia meblowego; Część nr II: Dostawa stanowisk dydaktycznych do badań; Cześć nr III: Dostawa wycinarki wodnej w technologii waterjet do cięcia wodą i ścierniwem. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załącznikach do OPZ: 1) Załącznik nr 1a do OPZ (dot. Części nr I); 2) Załącznik nr 1b do OPZ (dot. Części nr II); 3) Załącznik nr 1c do OPZ (dot. Części nr III). 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ – dla Części nr I, nr II, nr III. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.1, 8.2, 8.3 do SWZ odpowiednio dla danej części zamówienia. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Internal identifier: 57/BZP-U.500.15.2026/MS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11.Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1) SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 31710000 Electronic equipment, 34150000 Simulators, 43800000 Workshop equipment, 42610000 Machine tools operated by laser and machining centres
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część nr I: Dostawa specjalistycznego wyposażenia meblowego.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku przy ul. Piramowicza, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr I: Dostawa specjalistycznego wyposażenia meblowego. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1a do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.1 do SWZ. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Internal identifier: 57/BZP-U.500.15.2026/MS - Część I
Additional classification (cpv): 43800000 Workshop equipment
Lot: LOT-0002
Title: Część nr II: Dostawa stanowisk dydaktycznych do badań.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku przy ul. Piramowicza, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr II: Dostawa stanowisk dydaktycznych do badań. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1b do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.2 do SWZ. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Internal identifier: 57/BZP-U.500.15.2026/MS - Część II
Additional classification (cpv): 30200000 Computer equipment and supplies, 31710000 Electronic equipment, 34150000 Simulators
Lot: LOT-0003
Title: Część nr III: Dostawa wycinarki wodnej w technologii waterjet do cięcia wodą i ścierniwem.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku przy ul. Piramowicza, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr III: Dostawa wycinarki wodnej w technologii waterjet do cięcia wodą i ścierniwem. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Szkół Okrętowych i Technicznych CONRADINUM w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1c do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.3 do SWZ. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Internal identifier: 57/BZP-U.500.15.2026/MS - Część III
Additional classification (cpv): 31710000 Electronic equipment, 30200000 Computer equipment and supplies, 42610000 Machine tools operated by laser and machining centres