2. Procedure
Procedure
Title: "Modernizacja Centrum Przedsiębiorczości w Starachowicach" w ramach tytułu inwestycyjnego „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”
Description: Przedmiotem zamówienia jest: 1) Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tj. wykonanie prac projektowych, obejmujących zakres planowanych robót budowlanych, zgodnie z zakresem opisanym w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (zwanym dalej także PFU) wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę, lub zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych jeżeli będą wymagane. 2) Wykonanie robót budowlanych, wynikających z Programu Funkcjonalno – Użytkowego, zgodnie z opracowaną i zaakceptowaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową, w zakresie opisanym w PFU w tym uzyskanie pozytywnej decyzji na użytkowanie inwestycji. Zadanie realizowane jest w związku z projektem pn. „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”, finansowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, współfinansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Inwestycja zakresem obejmuje zaprojektowanie oraz budowę kompleksu usługowego, w tym: • Rozbiórkę istniejącej zabudowy warsztatowo-garażowej, z zachowaniem budynków murowanych biurowo-usługowych (A1 i A2) oraz hali warsztatowej A3. • Rozbudowę budynku A1 w kierunku ulicy Zgodnej, tworząc spójną i funkcjonalną przestrzeń, która wpisuje się w lokalny kontekst urbanistyczny. Budynek ozn. B 9. • Budowę równoległej zabudowy do budynku A1 po przeciwnej stronie działki, obejmując budynek biurowy, za którym zlokalizowany jest budynek warsztatowy lub usługowy, a dalej budynek warsztatowy na dwóch poziomach terenu, analogicznie do istniejącego budynku A2. W przyziemiu przewiduje się funkcje warsztatowe, natomiast na piętrze – biura lub inne usługi. Budynki ozn. B 6,7,8. • Strefę motoryzacji i transportu, zlokalizowaną w niżej położonej części terenu, gdzie obecnie mieszczą się usługi motoryzacyjne. Funkcja ta zostanie utrzymana, a w jej obrębie zaplanowany zostanie parking dla samochodów ciężarowych typu TIR. W tym budowę dwóch niewielkich budynków ozn. B 4 i 5 przeznaczonych na działalność indywidualną, usytuowane zgodnie z obowiązującą linią zabudowy. UWAGA!: Na etapie projektowania uwzględnić należy zapisy Ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. 2024 poz. 1907). Wymaga się aby nowo zrealizowany kompleks spełniał wymogi ww. ustawy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący załącznik do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia. Przewiduje się pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i niesłyszących. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, o odpowiednich kształtach i wymiarach, spełniające wymagania dostępności. W budynkach zaplanowano również instalację wind oraz platform, które umożliwią swobodny dostęp do wszystkich kondygnacji. W ramach poprawy dostępności oraz poprawy estetyki, przewiduje się likwidację dotychczasowych podjazdów. Przestrzeń chodników, winda, jak i biura będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową, w tym seniorów. Chodniki przewidziano wyposażyć w odpowiednie wskazówki dotykowe oraz kontrastowe oznaczenia, umożliwiające swobodne poruszanie się po terenie. Windy i biura zostaną przewidziano wyposażyć w systemy dotykowych oznaczeń, audible (dźwiękowe) oraz wysokokontrastowe elementy, które ułatwią poruszanie się w przestrzeni. Zamawiający nie wymaga, ale przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty na terenie zamkniętym, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym (milosz.golinski@starachowice.eu, tomasz.kaczmarski@starachowice.eu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia w następujących branżach: - wykonywanie robót rozbiórkowych - wykonywanie robót konstrukcyjno - budowlanych - wykonywanie robót elektrycznych - wykonywanie robót sanitarnych - wykonywanie robót drogowych - wykonywanie robót wykończeniowych.
Internal identifier: ZP.271.21.2026.SD
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Kwalifikacja podmiotowa Wykonawcy po badaniu i ocenie ofert - art. 139 ustawy Pzp. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ustawy Pzp, zgodnie z którą, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów. Więcej w pkt. 7 SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 45233220 Surface work for roads, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45310000 Electrical installation work, 30200000 Computer equipment and supplies, 48810000 Information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001