449852-2026 - Competition
Bulgaria – Electrical services – „Проектиране и авторски надзор на енергоспестяващо улично осветление с възможност за мониторинг и управление в гр. Шумен – квартали Мътница, Макак и Дивдядово“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„Проектиране и авторски надзор на енергоспестяващо улично осветление с възможност за мониторинг и управление в гр. Шумен – квартали Мътница, Макак и Дивдядово“
DescriptionЦелта на настоящата обществена поръчка е да бъде избран изпълнител, на който да бъде възложено проектиране с цел изготвяне на проектна документация и извършване на авторски надзор - при последващо строителство на обект: „Изграждане на енергоспестяващо улично осветление с възможност за мониторинг и управление в гр. Шумен – квартали Мътница, Макак и Дивдядово“ Предметът на поръчката включва: 1. Дейност 1 – ПроектиранеИзготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“, в едно с количествено-стойностна сметка, за изграждане на система за енергоспестяващо улично осветление с възможност за мониторинг и управление в гр. Шумен – квартали Мътница, Макак и Дивдядово“. Системата следва да бъде проектирана като съвкупност от захранващи източници, разпределителна електрическа мрежа, както и подмяна с енергоспестяващи LED осветителни тела. Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Технически проект“, както следва: Уличното осветление в квартал Мътница обхваща 20 улици. Уличното осветление в квартал Макак обхваща 21 улици. Уличното осветление в квартал Дивдядово обхваща 68 улици. 2. Дейност 2 - Упражняване на авторски надзор по време на строителството. По дейност авторски надзор: Изпълнителят в съответствие с изискванията на чл. 162, ал. 2 и ал. 3 от Закона за устройство на територията, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените инвестиционни проекти, приложимата нормативна уредба, Техническата спецификация на Възложителя, Техническото предложение на Изпълнителя посредством експертите проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Авторският надзор съвпада с периода за изпълнение на СМР на строежа. Задълженията на Изпълнителя, в качеството му на авторски надзор по настоящата поръчка започват с подписването на Протокол обр. 2 и 2а за откриване на строителната площадка и е до датата на въвеждане на обекта в експлоатация, респективно издаване на Удостоверение за въвеждане в експлоатация. В съответствие с чл.48, ал.1 от ЗОП, необходимите характеристики на предмета на обществената поръчка, са подробно индивидуализирани, а всички предвидени дейности, подробно описани, в Техническата спецификация и приложените към нея документи.
Internal identifier593406
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71314100 Electrical services
Additional classification (cpv): 71323100 Electrical power systems design services
5. Lot
LotLOT-0001