2. Procedure
Procedure
Title: VA- och VS-material
Description: Upphandlingar avser ett ramavtal för att tillgodose Lunds kommuns behov av VA-material och VS-material.
Internal identifier: KS 2026/0539
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44115200 Plumbing and heating materials
Additional classification (cpv): 44110000 Construction materials, 45330000 Plumbing and sanitary works
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA- och VS-material
Intern identifierare: KS 2026/0539
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44115200 Sanitets- och värmematerial
Ytterligare klassificering (cpv): 44110000 Konstruktionsmaterial, 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000