2. Procedure
Procedure
Title: Digitalt systemstöd till utrednings- och uppföljningsinstrumenten ASI, ADAD/UngDOK och FREDA
Description: Upphandling av digitalt systemstöd till utrednings- och uppföljningsinstrumenten ASI, ADAD/UngDOK och FREDA.
Internal identifier: KS 2026/400
Type of procedure: Other single stage procedure
Main features of the procedure: Öppet förfarande
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72222300 Information technology services
Additional classification (cpv): 48517000 IT software package, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Digitalt systemstöd till utrednings- och uppföljningsinstrumenten ASI, ADAD/UngDOK och FREDA
450106-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareKS 2026/400
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48517000 IT-programvara, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001