2. Procedure
Procedure
Title: Marktconsultatie aanbesteding Hulpmiddelen Maastricht- Heuvelland
Description: De ondersteuning via hulpmiddelen maakt sinds 2007 onderdeel uit van het gemeentelijk ondersteuningsaanbod op basis van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de passendheid, toegankelijkheid en kwaliteit van de dienstverlening. De opdracht die wordt aanbesteed, betreft de levering in huur van Wmo-hulpmiddelen voor de gemeenten in de regio Maastricht Heuvelland. Het betreft hier grotendeels voorzieningen die op gemeentelijke indicatie toegankelijk zijn voor inwoners. Uitgangspunt bij de ondersteuning door de gemeente zijn de mogelijkheden die de burger zelf heeft om tot een oplossing te komen. Laat de burger doen wat hij kan, laat zijn sociaal netwerk doen wat het kan en ondersteun de informele inzet van mensen voor elkaar. Deze benadering vraagt veel: van de burgers, van het maatschappelijk middenveld, van professionals en van de gemeenten. In dit speelveld verwachten we van professionals dat zij het eigen initiatief van burgers stimuleren. Hij informeert, verbindt, adviseert en bouwt de eigen kracht van de burger uit. Maatwerkvoorzieningen blijven ook in de komende jaren noodzakelijk. Tegelijkertijd is duidelijk dat nieuwe wetgeving en budgettaire kaders burgers, leveranciers en gemeenten uitdagen andere wegen te bewandelen. Het voorzieningenaanbod van de toekomst dient meer dan voorheen complementair te zijn aan de individuele mogelijkheden van de burger en zijn omgeving. Dit vraagt om maatwerk en ruimte in de uitvoering. Toekomstige ontwikkelingen kunnen de gemeentelijke afname van hulpmiddelen en de inhoud van de opdracht, binnen de wettelijke kaders, beïnvloeden. Gemeenten vragen hier van opdrachtnemer een coöperatieve houding.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33196000 Medical aids
Additional classification (cpv): 33196100 Devices for the elderly, 33196200 Devices for the disabled