2. Procedure
Procedure
Title: RFI - Lednings- och förvaltningssystem
Description: Region Örebro läns förvaltning Hälso- och sjukvården veta om det är bäst väg att upphandla konsulttjänster för skapandet av en plattform, integration mot berörda system och utveckling av digital assistent. Konsulterna behövs både i skapandet av verksamhetssystemet men även i uppföljning/vidareutveckling efter införandet eller om det bästa är att köpa hela tjänsten. Därav denna RFI.
Internal identifier: 25RS1346
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 72220000 Systems and technical consultancy services, 72230000 Custom software development services
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 25RS1346
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara