450269-2026 - Competition
Poland – Software development services – Małopolska Karta Aglomeracyjna etap III – rozbudowa systemu MKA – z podziałem na części: Część nr 8 – rozbudowa systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna w obszarze sprzedaży usług online oraz sieci akceptacji
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleMałopolska Karta Aglomeracyjna etap III – rozbudowa systemu MKA – z podziałem na części: Część nr 8 – rozbudowa systemu Małopolska Karta Aglomeracyjna w obszarze sprzedaży usług online oraz sieci akceptacji
DescriptionPrzedmiot zamówienia stanowi wprowadzenie modyfikacji w obszarze systemu centralnego zarządzającego systemem Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) wraz z przebudową portalu MKA i dostosowaniem istniejącej sieci automatów oraz dostawą nowych urządzeń – w podziale na zakres podstawowy zamówienia i zakres opcjonalny zamówienia. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Internal identifierDN-4.26.68.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Additional nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 72262000 Software development services
Additional classification (cpv): 30144400 Automatic fare collection
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiot zamówienia stanowi wprowadzenie modyfikacji w obszarze systemu centralnego zarządzającego systemem Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA) wraz z przebudową portalu MKA i dostosowaniem istniejącej sieci automatów oraz dostawą nowych urządzeń – w podziale na zakres podstawowy zamówienia i zakres opcjonalny zamówienia. 1) Zakres podstawowy zamówienia: Zamówienie obejmuje wprowadzenie modyfikacji w obszarze systemu centralnego zarządzającego systemem MKA poprzez wdrożenie i uruchomienie wielowymiarowej aplikacji służącej do sprzedaży usług systemu w obszarze portalu MKA oraz automatów biletowych systemu wraz z przebudową portalu MKA i dostosowaniem istniejącej sieci automatów oraz dostawą nowych urządzeń (15 szt. automatów biletowych). Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia. 2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo: a) wprowadzenie modyfikacji w obszarze systemu centralnego zarządzającego systemem MKA polegającej na wyodrębnieniu zrealizowanej w ramach zakresu podstawowego zamówienia usługi Vidget MKA, dostosowanie usługi Vidget MKA do wymagań określonych przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. w zakresie zasilania tej usługi danymi poprzez usługi (API) Koleje Małopolskie Sp. z o.o. wraz z implementacją tej usługi w zasobach spółki; b) dostawę dodatkowych nowych urządzeń (maksymalnie 35 szt. automatów biletowych). Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Options
Description of the optionsZamawiający przewiduje w ramach zastrzeganego prawa opcji: a) wprowadzenie modyfikacji w obszarze systemu centralnego zarządzającego systemem MKA polegającej na wyodrębnieniu zrealizowanej w ramach zakresu podstawowego zamówienia usługi Vidget MKA, dostosowanie usługi Vidget MKA do wymagań określonych przez Koleje Małopolskie Sp. z o.o. w zakresie zasilania tej usługi danymi poprzez usługi (API) Koleje Małopolskie Sp. z o.o. wraz z implementacją tej usługi w zasobach spółki; b) dostawę dodatkowych nowych urządzeń (maksymalnie 35 szt. automatów biletowych). Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Powyżej określony zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny zamówienia) przewidziany zostaje na okoliczność istnienia stosownych możliwości finansowych po stronie Zamawiającego w kontekście realizacji tego zakresu prac oraz uznania potrzeby ich wykonania. Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo / fragmentarycznie / sukcesywnie – na warunkach określonych w umowie (zał. nr 8 SWZ – wzór umowy). Wykonawca jest zobowiązany do realizacji prac w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia (oświadczeń) Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w SWZ (umowie) – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją.