450483-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus – Acord-cadru în baza căruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect prestarea de servicii de mentenanță și de reparații asupra sistemului de monitorizare spectrală cu capacități de geolocalizare
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleAcord-cadru în baza căruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect prestarea de servicii de mentenanță și de reparații asupra sistemului de monitorizare spectrală cu capacități de geolocalizare
DescriptionAcord-cadru în baza căruia se vor încheia contracte subsecvente având ca obiect prestarea de servicii de mentenanță și de reparații asupra sistemului de monitorizare spectrală cu capacități de geolocalizare compus din 72 senzori RF și 25 de console de operare senzori, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini. Valoarea estimată fara TVA: 1.521.600,00 Moneda: Lei Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro/pub). Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări: în a 11-a zi înainte de termenul limită de stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor.
Internal identifierLT042026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50410000 Repair and maintenance services of measuring, testing and checking apparatus
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionServicii de mentenanță și de reparații asupra sistemului de monitorizare spectrală cu capacități de geolocalizare compus din 72 senzori și 25 console de operare senzori, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini. Estimare cantități care ar putea fi solicitate pe durata acordului-cadru: - minim 1 (una) operațiune de mentenanță și maxim 144 (osutăpatruzecișipatru) operațiuni de mentenanță pentru senzori RF, respectiv maxim 50 (cincizeci) operațiuni de mentenanță pentru consolele de operare senzori; - minim 1 (una) operațiune de reparație și maxim 70 (șaptezeci) operațiuni de reparație pentru senzori RF și/sau console de operare senzori, în conformitate cu cerințele din Secțiunea 2: Caiet de sarcini. Pe parcursul derulării acordului-cadru, numărul maxim de operațiuni de mentenanță și/sau valoarea maximă aferentă acestora prevăzute în acordul-cadru pot fi depășite, în condițiile în care nu se depășește valoarea totală a acordului-cadru, fiind redusă automat în mod corespunzător valoarea maximă aferentă operațiunilor de reparație. Pe parcursul derulării acordului-cadru, numărul maxim de operațiuni de reparație aferente și/sau valoarea maximă aferentă acestora prevăzute în acordul-cadru pot fi depășite , în condițiile în care nu se depășește valoarea totală a acordului-cadru, fiind redusă automat în mod corespunzător valoarea maximă aferentă operațiunilor de mentenanță. Pe parcursul derulării acordului-cadru pot fi depășite numărul maxim de operațiuni de mentenanță, respectiv numărul maxim de operațiuni de reparație sub condiția respectării limitelor prevăzute mai sus. Estimare cantități care ar putea fi solicitate în cadrul unui singur contract subsecvent: minim 1 (una) operațiune de mentenanță și/sau 1 (una) operațiune de reparație și maxim 10 (zece) operațiuni de mentenanță și/sau maxim 10 (zece) operațiuni de reparație pentru senzori RF și/sau console de operare senzori, în conformitate cu cerințele din Secțiunea 2: Caietul de sarcini.
Internal identifier1