See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΜΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΑΝΑΔΟΧΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΡΓΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΔΙΑΝΟΜΗΣ
Description: Το φυσικό αντικείμενο των Συμβάσεων Εργολαβίας θα περιγραφεί αναλυτικά στο Τεύχος της Β’ Φάσης της Κλειστής Διαδικασίας και στο Σχέδιο Σύμβασης Εργολαβίας που θα λάβουν οι προεπιλεγέντες της Α’ Φάσης. Συνοπτικά, οι κυριότερες εργασίες που περιλαμβάνονται στο αντικείμενο των Συμβάσεων Εργολαβίας είναι οι εξής: • Κατασκευή, αφαίρεση ή ανακατασκευή εναέριων και υπόγειων γραμμών Μ.Τ. (22 - 20 - 15 - 6,6 kV), Χ.Τ. και εναέριων υποσταθμών Διανομής • Κατασκευή, αφαίρεση, ανακατασκευή, τροποποίηση ή βελτίωση Παροχών Χαμηλής και Μέσης Τάσης και αποκοπών – επαναφορών • Κλάδεμα ή κοπή δέντρων, διάνοιξη αντιπυρικών ζωνών και αποψίλωση, καθώς και επιθεώρηση και συντήρηση ξύλινων στύλων Μέσω των εν λόγω Συμβάσεων Εργολαβίας θα εκτελεσθεί, εκτός των άλλων και το έργο της αντικατάστασης μετρητών ηλεκτρικής ενέργειας Χ.Τ. με έξυπνους μετρητές. Επίσης, μέσω των εν λόγω Συμβάσεων Εργολαβίας ικανοποιούνται τα αιτήματα εξωτερικών και εσωτερικών πελατών που απαιτούν εκτέλεση έργων ανάπτυξης, όπως ενδεικτικά: • Οι ηλεκτροδοτήσεις καταναλωτών και παραγωγών • Οι παραλλαγές • Οι αισθητικές αναβαθμίσεις • Οι ενισχύσεις δικτύου • Οι ανακαινίσεις-βελτιώσεις δικτύου • Η τηλεμέτρηση Επιπλέον εκτελούνται τα έργα: • Εντοπισμένης και προληπτικής συντήρησης • Επισκευής βλαβών δικτύου • Επισκευών ζημιών από τρίτους • Ανακαινίσεων δικτύου • Καταργήσεων δικτύου • Αποκαταστάσεων λόγω κλοπής • Κλαδεμάτων – αποψιλώσεων • Συντήρησης ξύλινων στύλων • Διακοπών – επανασυνδέσεων παροχών • Τεχνικών επεμβάσεων σε μετρητές Τέλος, στο φυσικό αντικείμενο συμπεριλαμβάνεται όποια άλλη συναφή υπηρεσία ή έργο σχετικώς.
Internal identifier: ΔΔ-215
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231400 Construction work for electricity power lines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1.1. Αθήνας
Description: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΡΓΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ
Options:
Description of the options: Η κάθε Σύμβαση Εργολαβίας έχει διάρκεια τέσσερα (4) έτη/ σαράντα οκτώ (48) μήνες. Οι Συμβάσεις Εργολαβίας τίθενται σε ισχύ από την ημερομηνία υπογραφής τους. Η ημερομηνία έναρξης των εργασιών σε μια Σύμβαση Εργολαβίας δεν ταυτίζεται απαραίτητα με την ημερομηνία υπογραφής της. Οι ενδεικτικές ημερομηνίες έναρξης εργασιών ανά Lot/ Σύμβαση Εργολαβίας θα προσδιορίζονται στο Τεύχος της Β’ Φάσης. Ο ΔΕΔΔΗΕ διατηρεί το δικαίωμα να παρατείνει τη διάρκεια των Συμβάσεων Εργολαβίας κατόπιν έγκαιρης ενημέρωσης των Αναδόχων και για χρονικό διάστημα κατ’ ανώτατο όριο δύο (2) έτη για κάθε Εργολαβία/ Τμήμα (Lot). Επίσης, ο ΔΕΔΔΗΕ διατηρεί το δικαίωμα να αυξήσει το υλικό αντικείμενο των Συμβάσεων Εργολαβίας, με όμοιες ή σχετικές, αλλά πάντως προκαθορισμένες εργασίες, έως 50% της συνολικής αξίας της κάθε Σύμβασης Εργολαβίας ή να το μειώσει έως 30% της συνολικής αξίας της κάθε Σύμβασης Εργολαβίας, χωρίς ο Ανάδοχος να δικαιούται οποιαδήποτε αποζημίωση.
Lot: LOT-0002
Title: 1.2. Φιλοθέης – Κηφισιάς
Lot: LOT-0003
Title: 1.3. Καλλιθέας
Lot: LOT-0004
Title: 1.4. Μεσογείων
Lot: LOT-0005
Title: 2.1. Περιστερίου & Ελευσίνας
Lot: LOT-0006
Title: 2.2. Χαλκίδας & Αλιβερίου
Lot: LOT-0007
Title: 2.3. Λαμίας, Θήβας, Λιβαδειάς & Άμφισσας
Lot: LOT-0008
Title: 2.4. Πειραιά
Lot: LOT-0009
Title: 3.1. Αλεξανδρούπολης, Κομοτηνής & Ξάνθης
Lot: LOT-0010
Title: 3.2. Καβάλας, Δράμας, Σερρών & Κιλκίς
Lot: LOT-0011
Title: 3.3. Ανατολικής Θεσσαλονίκης & Πολύγυρου
Lot: LOT-0012
Title: 3.4. Δυτικής Θεσσαλονίκης
Lot: LOT-0013
Title: 4.1. Βόλου & Λάρισας
Lot: LOT-0014
Title: 4.2. Τρικάλων & Καρδίτσας
Lot: LOT-0015
Title: 4.3. Βέροιας, Κατερίνης & Έδεσσας
Lot: LOT-0016
Title: 4.4. Κοζάνης, Φλώρινας & Καστοριάς
Lot: LOT-0017
Title: 5.1. Τρίπολης, Κορίνθου & Ναυπλίου
Lot: LOT-0018
Title: 5.2. Καλαμάτας & Σπάρτης
Lot: LOT-0019
Title: 5.3. Σύρου, Δυτικών Κυκλάδων & Αργοσαρωνικού
Lot: LOT-0020
Title: 5.4. Σάμου, Χίου, Λέσβου & Σποράδων
Lot: LOT-0021
Title: 6.1. Ηρακλείου & Άγιου Νικολάου
Lot: LOT-0022
Title: 6.2. Ρόδου & Κω
Lot: LOT-0023
Title: 6.3. Χανίων & Ρεθύμνου
Lot: LOT-0024
Title: 7.1. Ιωαννίνων, Αγρινίου & Άρτας
Lot: LOT-0025
Title: 7.2. Κέρκυρας, Κεφαλονιάς & Ζακύνθου
Lot: LOT-0026
Title: 7.3. Πάτρας, Αίγιου & Πύργου
Lot: LOT-0027
Title: 8.1. ΔΠΑΣΕ/ΤΚΣΔ