2. Procedure
Procedure
Title: Piffavtalet
Description: Piffavtalet är kommunens avtal för mindre möbler, inredning och dekoration som exempelvis konstgjorda blommor, enklare tavelramar (ej måttbeställda), småkuddar, dekorationsprylar och annat inom småmöbler som förgyller arbetsmiljön och boendemiljön i våra kontor, arbetsplatser, skolor och boenden. Möblerna kan variera och avtalet är ett komplement till kommunens andra avtal för att skapa trivsel utan att kommunen ska behöva betala för dyrt. Upphandlande myndighet är Halmstads kommun (org.nr 212000-1215) Avropsberättigade bolag: Halmstad Rådhus AB (556649-7961)Destination Halmstad AB (556650-5227)Halmstads Energi och Miljö AB (556528-3248)Halmstads Energi och Miljö Nät ( 556330-3980)Halmstads Stadsnät AB (556532-6187)AB Industristaden (556127-9471)Halmstad Business Incubator AB (556504-3774)Halmstads Flygplats AB (556650-1846)Laholmsbuktens VA AB (559227-1752)Hallands Hamnar Halmstad AB (556008-5374)Hallands Hamnar AB (556908-4204)
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133578:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Piffavtalet
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001