See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DB-CL-11 Înființarea și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Moreni, Iedera, Valea Lungă
Description: Execuție lucrări aferente contractului „DB-CL-11 Înființarea și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Moreni, Iedera, Valea Lungă“ NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: DB-CL- 11
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului de lucrari „DB-CL-11 Înființarea și extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Moreni, Iedera, Valea Lungă“ include: OB.1 – UAT MORENI OB.1.1 – ORASUL MORENI Ob. 1.1.1. Extindere retea de alimentare cu apa Ob. 1.1.2. Extindere retea de canalizare menajera Ob. 1.1.3. Reabilitare retea de canalizare menajera Ob. 1.1.4. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 1.1.5. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2 – UAT IEDERA OB.2.1 – LOCALITATEA IEDERA DE SUS Ob. 2.1.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 2.1.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.1.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.2 – LOCALITATEA IEDERA DE JOS Ob. 2.2.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 2.2.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.2.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.3 – LOCALITATEA COLIBASI Ob. 2.3.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 2.3.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.3.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.4 – LOCALITATEA CRICOVUL DULCE Ob. 2.4.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 2.4.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.4.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3 – UAT VALEA LUNGA OB.3.1 – LOCALITATEA IZVORU Ob. 3.1.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.1.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.1.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.2 – LOCALITATEA STUBEIE TISA Ob. 3.2.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.2.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.2.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.3 – LOCALITATEA VALEA LUNGA GORGOTA Ob. 3.3.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.3.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.3.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.4 – LOCALITATEA VALEA LUNGA OGREA Ob. 3.4.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.4.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.4.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.5 – LOCALITATEA VALEA LUNGA CRICOV Ob. 3.5.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.5.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.5.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.6 – LOCALITATEA BACESTI Ob. 3.6.1. Infiintare retea de canalizare menajera OB.3.7 – LOCALITATEA SERBANEASA Ob. 3.7.1. Infiintare retea de canalizare menajera OB.3.8 – LOCALITATEA VALEA LUI DAN Ob. 3.8.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.8.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.8.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.9 – LOCALITATEA VALEA MARE Ob. 3.9.1. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 3.9.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.9.3. Conducte de refulare apa uzata menajera In cadrul contractului, au fost definite urmatoarele sectoare: Sector 1: UAT Moreni (orasul Moreni) Extindere retea de alimentare cu apa Extindere retea de canalizare menajera Reabilitare retea de canalizare menajera Statii de pompare apa uzata menajera Conducte de refulare apa uzata menajera Sector 2: UAT IEDERA (localitatile Iederea de Sus, Iedera de Jos, Colibasi, Cricovul Dulce) Infiintare retea de canalizare menajera Statii de pompare apa uzata menajera Conducte de refulare apa uzata menajera Sector 3: UAT VALEA LUNGA (localitatile Izvoru, Stubeie Tisa, Gorgota, Valea Lunga Ogrea, Valea Lunga Cricov, Bacesti, Serbaneasa, Valea lui Dan, Valea Mare) Infiintare retea de canalizare menajera Statii de pompare apa uzata menajera Conducte de refulare apa uzata menajera Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 2.672.329,00 lei, pentru alimentare cu energie electrica. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor este de 26 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work