2. Procedure
Procedure
Title: Contract de delegare prin concesiune a gestiunii activităților de colectare separată și transport separat al deșeurilor menajere și al deșeurilor similare provenind din activități comerciale din industrie și instituții, inclusiv fracții colectate separat și de colectare și transport al unor tipuri de deșeuri generate ocazional în 51 localități componente ale județului Gorj
Description: Contractul va include urmatoarele activitați din cadrul serviciului de salubrizare: a) colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, respectiv: - colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor de hârtie, metal, plastic şi sticlă din deşeurile municipale; - colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor reziduale, inclusiv a reziduurilor menajere şi similare şi al altor deşeuri colectate separat decât cele de hârtie, metal, plastic şi sticlă, - colectarea separată şi transportul separat al biodeşeurilor din deşeurile municipale; b) colectarea separată a deşeurilor municipale generate ocazional, respectiv: - deşeurile voluminoase, inclusiv saltele şi mobilă, în baza unui program prestabilit cu autorităţile administraţiei publice locale, la solicitarea generatorilor de deşeuri; - deşeurile provenite din locuinţe, generate de activităţi de reamenajare şi reabilitare interioară şi/sau exterioară a acestora, la solicitarea generatorilor de deşeuri; - alte deşeuri similare provenite de la evenimente publice, la solicitarea organizatorilor; - deșeurile municipale abandonate de pe domeniul public al UAT-urilor; -. deşeurile abandonate abandonate de pe domeniul public al UAT-urilor provenite de la lucrări de construcţii.
Internal identifier: 25266343_2024_PAAPD1517881
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Valoarea maximală totală a contractului de delegare a gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat și de colectare și transport al unor tipuri de deșeuri generate ocazional în 51 localități din județul Gorj este de 153.317.640 lei fără TVA, pentru o cantitate totală colectată de aprox. 24.665 to/an de la utilizatori casnici și non-casnici, rezultând un tarif maximal compus de 777 lei/to fără TVA . Valoarea redevenței pe care operatorul o va plăti orașului Rovinari este de 12.100 lei/an pentru activitatea de colectare și transport, aceasta fiind stabilită ca sumă fixă, calculată similar amortizării bunurilor proprietate publică, și se va include în fișele de fundamentare a tariful de colectare și transport deseuri reziduale. Solicitarile de clarificari referitorare la prezenta documentatie de atribuire, se vor adresa în mod exclusiv în scris, prin e-mail sau fax la adresa de mail/numărul de fax indicate în prezenta fișe de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor clarificărilor printr-un răspuns consolidat cu 16 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511100 Urban solid-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90514000 Refuse recycling services